wsparcie z funduszy europeiskich

A- A A+

Inwestorzy obecni na polskim rynku, bądź dopiero na niego wchodzący, mogą liczyć nie tylko na znakomite warunki do inwestowania, ale również bezpośrednią pomoc. Oprócz zachęt podatkowych uchwalanych przez rady gmin i różnych form pomocy na przykład w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, firmy mogą liczyć również na fundusze strukturalne.

 W latach 2007-2015 nasz kraj otrzyma łącznie ponad 67 mld euro z budżetu Unii Europejskiej. Środki te mają podnieść konkurencyjność polskiej gospodarki – z funduszy unijnych zostaną sfinansowane nowe drogi, lotniska, autostrady. Zostaną też zmodernizowane wschodnie regiony kraju oraz obszary wiejskie.

Dofinansowanie unijne uzyskać będą mogły projekty dotyczące niemal wszystkich dziedzin gospodarki. Polska będzie w tych latach największym beneficjentem europejskich środków unijnych. By skutecznie zaplanować ich dystrybucję oraz wykorzystanie, zostały stworzone Programy Operacyjne, Regionalne Programy Operacyjne oraz Programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej (Interreg IV).

Wykorzystaj możliwości Polski w Unii Europejskiej!

W latach 2007-13 Polska będzie największym spośród wszystkich państw członkowskich beneficjentem środków unijnych. Nasza Agencja pomaga inwestorom w każdej fazie procesu inwestycyjnego tak, by w pełni wykorzystać istniejące w Polsce możliwości.

Sprawdź, jakie możliwości unijne fundusze dają Twojej firmie.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.