parki technologiczne i przemysłowe

A- A A+

W Polsce funkcjonuje lub znajduje się na zaawansowanym etapie tworzenia ponad 58 parków naukowych oraz technologicznych. W Polsce Wschodniej leży 10 z nich.

Nazwa parku

Województwo, miasto

Charakterystyka

Podkarpacki
Park Naukowo-Technologiczny AEROPOLIS

podkarpackie, Rzeszów

Ideą utworzenia parku było założenie, że ma on być jednym z instrumentów podnoszenia konkurencyjności podkarpackiej gospodarki, wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, oraz zarządzania zasobami wiedzy i kapitału.

Park Naukowo-Technologiczny Polska – Wschód

podlaskie, Suwałki

Nastawiony na zwiększenie spójności społeczno-gospodarczej i rozwój ekonomiczny Makroregionu Polski północno-wschodniej, a w konsekwencji województwa podlaskiego, poprzez wspieranie przedsiębiorczości opartej na wiedzy, zorientowanej na zaawansowane technologie i wykorzystanie możliwości współpracy międzynarodowej.

Kielecki
Park Technologiczny

świętokrzyskie, Kielce

Jest on ukierunkowany na rozwój przedsiębiorczości akademickiej, wspieranie relacji na linii nauka – gospodarka, preinkubację i inkubację przedsiębiorstw wywodzących się z uczelni.

Lubelski
Park Naukowo-Technologiczny

lubelskie, Lublin

Został utworzony w maju 2005 roku. Jego misją jest wspieranie rozwoju województwa lubelskiego poprzez stworzenie zinstytucjonalizowanej platformy dla współpracy lubelskich uczelni wyższych i biznesu.

Regionalny
Park Przemysłowy w Świdniku

lubelskie, Świdnik

Został utworzony w wyniku restrukturyzacji majątkowej i podmiotowej PZL-Świdnik S.A. Większość nieruchomości i obiektów przemysłowych jest już użytkowana przez nowo utworzone lub przeniesione do obszaru parku podmioty gospodarcze.

Park Przemysłowy „Stare Miasto”

podkarpackie, Leżajsk

Park Przemysłowy we wstępnej fazie rozwoju. Łączna powierzchnia terenów to ponad 35 ha. W odległości 45 km znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Tereny Parku podzielone są na 11 sektorów uzbrojonych gruntów, na których znajdują się 3 nowo wybudowane hale produkcyjne wyposażone w media.

Puławski
Park Przemysłowy

lubelskie, Puławy

Obszar Parku przeznaczony jest głównie dla inwestycji w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych na bazie produktów Zakładów Azotowych „Puławy” S.A.

Mielecki
Park Przemysłowy

podkarpackie, Mielec

Utworzony 17 marca 2005 r. w celu zagospodarowania majątku pozostałego po restrukturyzacji „WSK-PZL” Mielec. Przeznaczony jest głównie dla inwestorów branży lotniczej oraz motoryzacyjnej, ale także dla inwestorów wszystkich branż opartych na nowoczesnych technikach i technologiach.

Zambrowski
Park Przemysłowy

podlaskie, Zambrów

Uruchomiony w 2006 r. park o powierzchni ponad 4 ha przeznaczony jest dla innowacyjnych firm działających w oparciu o zaawansowane technologie, prowadzących działalność produkcyjną w branżach: budowlanej (produkcja stolarki okiennej i drzwiowej drewnianej PCV i aluminiowej) oraz papierniczej (produkcja opakowań).

 

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.