ZEA i Szwecja szansą na nowe rynki zbytu dla Polski Wschodniej

A- A A+

Trwa nabór wniosków firm z Polski Wschodniej na udział w targach spożywczych SIAL ME w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz targach poddostawstwa dla przemysłu ELMIA w Szwecji. Wyjazd jest organizowany w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Firmy będą miały okazję zaprezentować swoje produkty i usługi na najważniejszych imprezach branżowych.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. (PAIiIZ) ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie uczestnictwa w targach sektora spożywczego i metalowo-maszynowego dla firm prowadzących działalność w Polsce Wschodniej. Firmy z sektora spożywczego zainteresowane wejściem na nowe rynki mogą wystawić swoje produkty na jednych z najważniejszych targów branżowych SIAL MIDDLE EAST 2014 w Abu Dhabi (ZEA). Odbędą się one w terminie 24-26 listopada. W wyjeździe może uczestniczyć 20 przedsiębiorstw.

- Sektor spożywczy jest najważniejszą gałęzią gospodarczą Polski Wschodniej. Od początku trwania Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej staramy się stworzyć przedsiębiorcom jak najlepsze warunki do zawierania nowych kontraktów i poszerzenia rynków zbytu. Wielu z naszych beneficjentów już eksportuje na rynki arabskie i azjatyckie, inni dopiero stawiają na nich pierwsze kroki. W obecnej sytuacji geopolitycznej szczególnie ważne jest poszukiwanie nowych kontrahentów dla tej branży poza Europą, a SIAL ME stwarza ku temu znakomitą okazję – mówi Monika Piątkowska, Członek Zarządu PAIiIZ S.A.

Firmy z sektora maszynowo-metalowego mogą natomiast skorzystać z uczestnictwa w targach w ELMIA SUBCONTRACTORS 2014, trwających w terminie 11-14 listopada w Jönköping w Szwecji. Również w tym wyjeździe uczestniczyć może 20 firm z pięciu województw Polski Wschodniej: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej zainteresowani uczestnictwem w targach SIAL MIDDLE EAST i ELMIA SUBCONTRACTORS 2014 mogą składać wnioski do 3 września. Szczegóły dotyczące naborów znajdują się na: http://whyeasternpoland.eu w zakładce „nabory” oraz na:

http://www.paiz.gov.pl/20140813/Nabor_wnioskow_o_dofinansowanie_uczestnictwa_targach_spozywczych_SIAL_MIDDLE_EAST_2014
http://www.paiz.gov.pl/20140813/Nabor_wnioskow_o_dofinansowanie_uczestnictwa_w_targach_Elmia_Subcontractors_2014

Wyjazd jest organizowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. w ramach „Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4 Promocja i Współpraca, komponent Promocja, na podstawie umowy zawartej pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. o dofinansowanie projektu Nr POPW.01.04.01-00-001/09.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.