Trwa nabór na targi i misje wyjazdowe dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej

A- A A+

Firmy prowadzące działalność w jednym z 5. województw Polski Wschodniej mają okazję do bezpłatnej promocji na zagranicznych targach i misjach inwestycyjnych. Właśnie trwa nabór dla branży spożywczej, meblarskiej i maszynowo-metalowej. Z ostatnich ankiet wynika, że dzięki udziałowi w Programie Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej i promocji bezpośredniej firmy z Polski Wschodniej zadeklarowały zawarcie ponad 520 kontraktów na łączną kwotę prawie 270 mln zł.

Już od czterech lat, za pośrednictwem Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, przedsiębiorstwa oraz władze jednostek samorządu terytorialnego z województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego mogą brać aktywny udział w promocji swojej oferty inwestycyjnej na targach i misjach wyjazdowych organizowanych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Do tej pory z tej możliwości skorzystało ponad 1500 firm z Polski Wschodniej, które zadeklarowały zawarcie ponad 520 kontraktów na łączną kwotę prawie 270 mln zł. Właśnie PAIiIZ prowadzi nabór na kolejne targi, tym razem skierowane do sektora spożywczego, meblarskiego i maszynowo-metalowego.

Indagra Food 2014

Jednym z najważniejszych sektorów Polski Wschodniej jest sektor spożywczy. W poszukiwaniu nowych kontraktów, rynków zbytu oraz nowych inwestycji, przedsiębiorcy z Polski Wschodniej, związani z szeroko rozumianą branżą spożywczą, mogą wziąć udział w misji gospodarczej w związku z targami Indagra Food 2014w Rumunii. Targi odbędą się w dniach 29 października – 2 listopada 2014 roku. Przewidywana liczba miejsc: 10. Termin nadsyłania wniosków do 23 maja 2014 roku.

Midest 2014

Firmy z Polski Wschodniej działające w branży maszynowo-metalowej mogą uczestniczyć w targach Midest 2014 odbywających się w dniach 4-7 listopada we Francji, w Paryżu. Jest to jedna z najważniejszych i największych imprez międzynarodowych poświęcona kooperacji przemysłowej i podwykonawstwu. To miejsce spotkań producentów, inwestorów i podwykonawców, a także miejsce premier najnowszych technologii oraz rozwiązań stosowanych w branży. O potencjale targów świadczy ilość wystawców oraz liczba zwiedzających, ponad 40 tysięcy osób. Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej zainteresowani udziałem w targach mogą nadsyłać wnioski do 23 maja. Przewidywana liczba miejsc: 20.

Targi meblowe MTM 2014

Do 16 maja został przedłużony nabór dla firm z Polski Wschodniej z sektora meblarskiego, zainteresowanych udziałem w Międzynarodowych Targach Meblowych MTM 2014, odbywających się w terminie 2-5 września 2014 r. w Ostródzie. Przewidywana liczba miejsc: 20 przedsiębiorstw.

O udział w misjach i targach mogą się starać przedsiębiorcy prowadzący działalność minimum 18 miesięcy (na dzień złożenia wniosku) na terenie jednego z 5 województw Polski Wschodniej, tj. lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego. Szczegóły dotyczące wyjazdów na poszczególne targi na www.whyeasternpoland.eu i www.paiz.gov.pl

Wyjazdy są organizowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. w ramach Projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4 Promocja i Współpraca, komponent Promocja, na podstawie umowy zawartej pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. o dofinansowanie projektu Nr POPW.01.04.01-00-001/09.

 

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.