Polsko-emirackie dyskusje o biznesie z wizytą na Podlasiu

A- A A+

Już w najbliższy czwartek 7 lutego w Warszawie odbędzie się Polsko-Emirackie Forum Biznesu przy okazji uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy Warszawą i Dubajem. Udział w Forum wezmą przedstawiciele władz i świata biznesu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz z Polski. Po zakończeniu Forum delegacja z ZEA uda się z wizytą do Białegostoku, gdzie spotka się z władzami miasta i województwa podlaskiego.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Dubai Chamber of Commerce już od kilku lat wspólnie działają na rzecz rozwoju wymiany gospodarczej pomiędzy Polską i ZEA. Widząc duży potencjał we wzajemnych stosunkach biznesowych przedsiębiorców z Polski i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, organizowane są misje wyjazdowe, targi oraz fora biznesowe. Stwarzają one okazję do poznania wielosektorowej oferty obu stron oraz do nawiązania bezpośredniej współpracy.

7 lutego w Warszawie, w hotelu Hyatt, odbędzie się Polsko-Emirackie Forum Biznesu poświęcone kwestiom dwustronnej współpracy gospodarczej w zakresie inwestycji, współpracy handlowej i wsparcia polskich przedsiębiorców zainteresowanych eksportem towarów do ZEA. Gośćmi honorowymi będą Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki RP oraz Sultan bin Saeed Al Mansouri, Minister Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Udział w Forum wezmą przedstawiciele środowiska biznesowego polskiego i z ZEA sektorów: bankowego, handlowego, budowlanego, energetycznego, ochrony zdrowia, logistyki i transportu.

 - Polsko-Emirackie Forum Biznesu organizowane jest przy okazji uruchomienia bezpośredniego połączenia lotniczego na linii Warszawa - Dubaj, ale jest ono wynikiem bardzo dobrych stosunków gospodarczych i wieloletniej współpracy obu państw. Polskie firmy wielokrotnie brały udział w organizowanych przez PAIiIZ S.A. misjach inwestycyjnych i targach w ZEA. Wiele z nich nawiązało ścisłą współpracę, która cały czas trwa. Dlatego też widzimy duży potencjał i zainteresowanie przedsiębiorców z ZEA ofertą polskich przedsiębiorstw i stwarzamy okazję do bezpośrednich rozmów i spotkań obu stron. Tylko w ostatnim czasie, podczas licznych targów, w Dubaju swoje produkty prezentowały firmy z Polski Wschodniej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szczególnie przedsiębiorstwa z sektora spożywczego, jachtowego i budowlanego – mówi Bożena Czaja, Wiceprezes PAIiIZ S.A.

Z pewnością wynikiem realizacji przez PAIiIZ S.A. kampanii promocyjnej Makroregionu Polski Wschodniej oraz licznych spotkań przedsiębiorców i władz z tego regionu z przedsiębiorcami z ZEA, jest fakt, że tuż po zakończeniu Forum, część delegacji ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uda się z dwudniową wizytą do Białegostoku. – Jesteśmy dumni, że spośród wielu miast i regionów, delegacja z ZEA przybędzie na Podlasie, które oferuje nie tylko piękne, wręcz dziewicze walory przyrody, ale również liczne możliwości inwestycyjne, szczególnie jeśli chodzi o sektor drzewny, spożywczy, jachtowy i hotelarski, ale też dynamicznie rozwijający się sektor IT.  Dzięki ścisłej współpracy miasta Białystok z PAIiIZ i aktywnemu, bezpośredniemu udziałowi Prezydenta miasta Białegostoku, pana Tadeusza Truskolaskiego w misjach gospodarczychw ZEA, zainteresowaliśmy rynki arabskie ofertą gospodarczą naszego regionu. Dostaliśmy wędkę, którą staramy się w dobry sposób wykorzystać. Liczymy, że przy okazji najbliższej wizyty uda nam się pokazać jeszcze więcej walorów Podlasia, a w szczególności Białostocczyzny, zarówno od strony gospodarczej, jak i turystycznej – mówi Tomasz Buczek, Dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju miasta Białystok.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.