Nowe szanse dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej

A- A A+

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. ogłosiła nabory dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej do uczestnictwa w międzynarodowych wydarzeniach promocyjnych w Dubaju i Mediolanie. Dzięki Programowi Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej firmy z regionu będą miały szansę zaprezentować swoją ofertę inwestorom z całego świata.

- Obecnie trwają nabory na wydarzenia w Dubaju i Mediolanie. Uczestnictwo w nich daje możliwość przedsiębiorcom z różnych branż na rozszerzenie obszarów ich działalności, poznanie inwestorów oraz przyszłych partnerów biznesowych – mówi Bożena Czaja, członek Zarządu PAIiIZ S.A.W imprezach mogą wziąć udział przedsiębiorcy z Polski Wschodniej zarejestrowani i prowadzący działalność minimum 18 miesięcy (na dzień złożenia wniosku) na terenie jednego z 5 województw Makroregionu, tj. lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

 - AIM (Annual Investment Meeting) 2014 w Dubaju odbywa się w terminie 8 kwietnia-10 maja 2014. Konkurs na uczestnictwo w targach dotyczy przedsiębiorców działających w branżach produktów luksusowych, kosmetyków wysokiej jakości, producentów jachtów, producentów mebli, przedsiębiorców poszukujących inwestorów do realizacji projektów dotyczących obiektów hotelowych oraz spa o wysokim standardzie oraz przedsiębiorców z branży lotniczej, chemicznej i biotechnologicznej. Termin składania wniosków upływa 30 stycznia 2014 roku, a przewidywana liczba miejsc to 20 przedsiębiorców.

 - Salone Internazionale del Mobile 2013 w Mediolanie odbywa się w terminie 7-10 kwietnia 2014. Konkurs na uczestnictwo w misji gospodarczej, w związku z targami, skierowany jest do przedsiębiorców z sektora meblowego. Termin składania wniosków upływa 4 lutego 2014 roku, a przewidywana liczba miejsc to 10 przedsiębiorców.

Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, realizowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.,w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, ma na celu stały wzrost konkurencyjności gospodarczej oraz atrakcyjności tego obszaru. Przewiduje on promocję pięciu województw Makroregionu Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego,  świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Jego kluczowym celem jest wzrost zainteresowania potencjalnych przedsiębiorców ofertą gospodarczą Polski Wschodniej, a także przyspieszenie tempa rozwoju społeczno-gospodarczego. Główne kierunki działań promocyjnych to państwa Unii Europejskiej, USA, Rosja, Chiny, Korea, Indie, kraje Zatoki Perskiej. Sektory strategiczne Polski Wschodniej to: spożywczy, drzewny i meblarski, BPO, jachtowy, lotniczy, chemiczny, maszynowy, OZE, turystyka biznesowa.

 

 

 

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.