Na CNN rusza nowa kampania Lubelszczyzny

A- A A+

224 spoty reklamowe w CNN oraz 350 tys. wyświetleń banerów reklamowych na stronie internetowej telewizji to efekt działania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego na rzecz promocji Lubelszczyzny. Spoty będą emitowane w CNN w Azji, Afryce i Europie. W tym samym czasie kampanię reklamową dotyczącą Polski Wschodniej prowadzi Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego realizuje projekt „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego”. Wartość projektu współfinansowanego ze środków unijnych w ramach RPO WL 2007 -2013 wynosi 24 mln złotych, z czego wartość wsparcia to 90%.

Kampania promocyjna w CNN jest jednym z pierwszych działań w ramach realizacji projektu.  Rozpoczyna się 15 listopada i potrwa  trzy tygodnie. On the Road Poland to nazwa kampanii, w której bierze udział zarówno PAIiIZ, promując Polskę Wschodnią w ramach projektu współfinansowanego z Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, jak i Województwo Lubelskie, realizując własne założenia promocji gospodarczej. W ramach tego projektu w CNN rozpoczyna się Tydzień o Polsce. Poprzez udział PAIiIZ i UMWL we wspólnym przedsięwzięciu, dzięki realizacji dwóch kampanii w tym samym czasie (Promocja Polski Wschodniej oraz Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego) zapewniony zostanie efekt skali. Synergia działań pomiędzy instytucjami wzmocni przekaz, który w swoim założeniu ma zachęcić do współpracy gospodarczej z podmiotami z Polski Wschodniej, w tym z województwa lubelskiego.

Województwo Lubelskie będzie się reklamowało poprzez wyświetlenie 224 spotów. Są to 3 różne, 10 sekundowe realizacje, które będą wyświetlane zamiennie. Ponadto umowa przewiduje 350 tys. wyświetleń dwóch wersji spotów banerowych na stronach CNN.

Zasięg kampanii obejmuje Azję, Afrykę i Europę. Wartość kampanii reklamowej zakupionej przez Województwo Lubelskie to 150 tys. dolarów netto. Władze Województwa są przekonane, że wpłynie ona na wzrost zainteresowania przedsiębiorców z Azji i Europy podmiotami z województwa lubelskiego, u których widać duży potencjał do nawiązania współpracy. Przedsiębiorcy z Afryki również mogą okazać się partnerami dla polskich przedsiębiorców. Już teraz polskie traktory montowane przez fabrykę Ursusa w Lublinie  są eksportowane na Czarny Kontynent. Ursus jest w trakcie realizacji zamówienia na 3000 ciągników, a wartość kontraktu to 90 mln dolarów.

Inspiracją do stworzenia nowej kampanii były misje gospodarcze dzięki którym  przedsiębiorcy z Lubelszczyzny mają możliwość nawiązania współpracy z zagranicznymi inwestorami. Zainteresowanie przedsiębiorców regionem dało jasny sygnał, że kampania reklamowa znajdzie swoich odbiorców. Obecnie, w ramach projektu „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego”, województwo lubelskie organizuje własne misje gospodarcze na świecie. W listopadzie i w grudniu zaplanowano realizację 5 zagranicznych misji gospodarczych. Do udziału w misjach zgłosiło się 56 przedsiębiorców. Właśnie skończyła się misja we Włoszech, trwa misja w Szwecji, a planowane są następne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii i Francji.

Jakość nawiązywania kontaktów na misjach gospodarczych jest nie do przecenienia. Takie wyjazdy dają namacalne efekty. Od razu po powrocie z Turynu otrzymaliśmy mailem propozycję współpracy od jednej z firm, z którą spotkaliśmy się w trakcie misji – powiedział Brandon Nurek z Tellogistic Polska podczas konferencji prezentującej kampanię On the Road Poland.

Oprócz kampanii ze wspomnianej puli 24 mln popłyną również pieniądze na udział przedsiębiorstw w zagranicznych targach i misjach gospodarczych. - Koszty związane z uczestnictwem w takich imprezach są często dla firm zbyt dużą barierą. Chcemy je zlikwidować – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

- Dzięki udziałowi w jednej z misji Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych nasza spółka podpisała umowę ze szkoleniowym gigantem z Bombaju – Aptech LTD. – Kupił nasze akcje, a pieniądze zainwestowaliśmy w rozwój działalności – powiedział Piotr Fałek z firmy szkoleniowej Syntea, podczas konferencji w Lublinie. –Polskie firmy są mało znane na świecie. Uczestnictwo w misji nas uwiarygodniło. Gdybyśmy pojechali tam sami, raczej nie przebilibyśmy się nawet przez sekretariat naszego obecnego partnera – tłumaczył Piotr Fałek.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.