Firmy z Polski Wschodniej na najstarszych na świecie targach lotniczych w Berlinie

A- A A+

Od 19 do 22 maja przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej z sektora lotniczego będą uczestniczyły w misji gospodarczej związanej z targami ILA Berlin Air Show. Na odwiedzających czekają wystawy samolotów, nowinki techniczne, pokazy lotnicze, czy loty na symulatorach. Polska Wschodnia to zagłębie branży lotniczej w naszym kraju. Do tej pory dzięki udziałowi w Programie Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej firmy z tego sektora zadeklarowały zawarcie kontraktów na ponad 128 mln zł.

ILA Berlin Air Show to jedna z najstarszych i największych imprez branży lotniczej na świecie, która odbywa się co dwa lata. W 2012 roku w targach uczestniczyło ponad 1243 wystawców z całego świata, a targi odwiedziło prawie 230 tysięcy osób. To właśnie tutaj mają swoje debiuty nowe technologie stosowane w lotnictwie. W tym roku w targach wezmą udział również przedstawiciele branży lotniczej z Polski Wschodniej, producenci oraz firmy usługowe: Polskie Zakłady Lotnicze, Thoni Alutec, Parasnake, Zakłady Metalowe ERKO, Waldrex, Norbert Polska, Macur, Fin i Royal-Star.

Sektor lotniczy w Polsce Wschodniej ma ponad stuletnią tradycję i skupia ponad 90% krajowej produkcji w tej dziedzinie. Od kilku lat można zauważyć znaczny rozwój branży lotniczej, szczególnie w województwie podkarpackim i lubelskim. Nowe ośrodki badawcze, zaplecze naukowe, rozwinięta infrastruktura, sprzyjające położenie, ale również zachęty podatkowe i inwestycyjne sprzyjają rozwojowi tego sektora.

Poszukując nowych możliwości inwestycyjnych, a także rozwiązań technologicznych, przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej, z branży lotniczej, aktywnie uczestniczą w misjach i targach organizowanych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Dzięki tej współpracy firmy z sektora lotniczego zadeklarowały zawarcie kontraktów na ponad 128 mln zł. To właśnie branża lotnicza odnotowała największe wartości kontraktów spośród wszystkich branż biorących udział w Programie i stanowi atrakcyjną ofertę inwestycyjną.

- Sektor lotniczy jest domeną Polski Wschodniej. Nie mogło nas zabraknąć na najważniejszych targach branży, ILA Berlin Air Show. Firmy z Polski Wschodniej będą uczestniczyły w dniach targowych przeznaczonych dla profesjonalistów i ludzi związanych z branżą lotniczą. Mamy nadzieję, że pozwoli im to nawiązać nowe kontakty, a także zainteresować ofertą potencjalnych inwestorów–mówi Bożena Czaja, członek Zarządu PAIiIZ.

Aby zwiększyć konkurencyjność oraz rozwijać nowe technologie w zakresie lotnictwa, w województwie podkarpackim powstała Dolina Lotnicza, która skupia ponad 100 podmiotów przemysłu lotniczego. Dolina Lotnicza aktywnie współpracuje z ośrodkami naukowymi, prowadzi badania i opracowuje nowe technologie umacniając tym samym rolępołudniowo-wschodniej Polski jako jednego z wiodących w Europie regionów przemysłu lotniczego.

Szczegóły oferty inwestycyjnej związanej z branżą lotniczą na www.whyeasternpoland.eu i www.paiz.gov.pl

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.