Bielizna z Polski Wschodniej podbija paryskie wybiegi

A- A A+

Kolejny raz firmy bieliźniarskie z Polski Wschodniej zaprezentowały się podczas „Salon International de la Lingerie”, prestiżowych targach branży modowej w Paryżu. Najnowsze wzory polskich wystawców zdobyły uznanie oglądających. Bielizna z Polski Wschodniej już od lat cieszy się uznaniem, czego potwierdzeniem są kontrakty na blisko 8 mln złotych.

Paryskie targi „Salon International de la Lingerie” to jedna z najważniejszych imprez branży bieliźniarskiej odbywających się w Europie. To właśnie tutaj producenci prezentują swoje najnowsze kolekcje i nawiązują kontrakty. – Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Udział w tych targach zapewnia rozszerzenie zasięgu działań marketingowych i niewątpliwie dodaje firmom prestiżu. Po obejrzeniu pokazów wielu kupców decyduje się na odwiedzenie stoisk, co często owocuje nowymi zamówieniami – mówi Bożena Czaja Członek Zarządu PAIiIZ ds. współpracy regionalnej (DRR, BPW).

W ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej na wspólnym stoisku podczas  targów „Salon International de la Lingerie” wystawiało się 12 firm:MAT, GORTEKS, GAIA, AVA, Kinga, Axami Line, Axami, BIG ART, FABIO UNDERWEAR, GRACYA (FUH Teresa Słonicz), MEVA FASHION, Vena Lingerie.

Każda z firm mogła zaprezentować jeden ze swoich wzorów w trakcie głównego pokazu bielizny przygotowanego przez organizatora targów. W ciągu trzech dni trwania imprezy pokazy obejrzało łącznie kilka tysięcy widzów. – Podobnie jak w poprzednim roku frekwencja była na wysokim poziomie, a wystawiane wzory bielizny cieszyły się uznaniem odwiedzających. Wystawcy doskonale przygotowali się do targów i wykazali się profesjonalizmem w rozmowach z klientami. Dzięki ich zaangażowaniu branża bieliźniarska z Polski Wschodniej po raz kolejny pokazała swoją ofertę, która dorównuje najwyższym światowym standardom – mówi Bożena Czaja.

Sektor bieliźniarski w Polsce Wschodniej cały czas się rozwija. Od początku trwania Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, czyli od stycznia 2010 roku, firmy z tego sektora podpisały 101 kontraktów. Ich wartość wynosi w sumie prawie 8 mln złotych. Przedsiębiorcy zainwestowali w nowe linie produkcyjne, fabryki i sprzęt, a suma tych inwestycji to ponad 4 mln złotych.

Wyjazd na „Salon International de la Lingerie” 2014 zostałzorganizowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej w ramach realizacji „Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” Działania I.4, Komponent Promocja I Priorytetu Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, realizowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.,w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, ma na celu stały wzrost konkurencyjności gospodarczej oraz atrakcyjności tego obszaru. Przewiduje on promocję pięciu województw Makroregionu Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego,  świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Jego kluczowym celem jest wzrost zainteresowania potencjalnych przedsiębiorców ofertą gospodarczą Polski Wschodniej, a także przyspieszenie tempa rozwoju społeczno-gospodarczego. Główne kierunki działań promocyjnych to państwa Unii Europejskiej, USA, Rosja, Chiny, Korea Płd., Indie, kraje Zatoki Perskiej. Sektory strategiczne Polski Wschodniej to: spożywczy, drzewny i meblarski, BPO, jachtowy, lotniczy, chemiczny, maszynowy, OZE, turystyka biznesowa.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.