101 kontraktów w branży bieliźniarskiej

A- A A+

Podczas trwania Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej firmy z branży bieliźniarskiej zadeklarowały podpisanie 101 kontraktów.

Po raz kolejny przedsiębiorcy wzięli udział w ankiecie przeprowadzanej przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. (PAIiIZ), z której wynika, że firmy bieliźniarskie z Polski Wschodniej zawarły kontrakty o wartości 7 895 653,18 zł.

Dzięki Programowi Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej firmy z branży bieliźniarskiej miały możliwość uczestniczenia w targach organizowanych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. Zaowocowało to rozwojem branży, która w czasie trwania Programu zainwestowała 162 400 zł w nowe linie produkcyjne, prawie 3 mln złotych, w nowe fabryki i prawie milion złotych w nowy sprzęt. Suma tych inwestycji wyniosła 4 076 806,86 zł.

- Dzięki działaniom Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych firmy zrzeszone w klastrze mogą wystawiać swoje produkty na najbardziej prestiżowych targach bieliźnianych na świecie.Podlaski Klaster Bielizny już kilkakrotnie brał udział w targach Mode City oraz Salon International de la Lingerie w Paryżu– mówi Judyta Kryścio z Podlaskiego Klastra Bielizny.

Wartość kontraktów podpisanych przez firmy bieliźniarskie z Polski Wschodniej to 3% wartości wszystkich kontraktów podpisanych przez firmy wspierane przez Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Z ponad 40 mln złotych przeznaczonych na marketing bezpośredni przedstawicieli 12 branż z Makroregionu Polski Wschodniej, ponad 2 mln złotych przeznaczono na branżę bieliźniarską.

- Współpraca Podlaskiego Klastra Bielizny z PAIiIZ daje firmom bieliźniarskim dodatkowe możliwości poszerzenia kanałów dystrybucji oraz nawiązania nowych kontaktów. Wyjazdy targowe organizowane przez  PAIiIZ umożliwiają firmom ciągły rozwój– przyznaje Judyta Kryścio z Podlaskiego Klastra Bielizny.

- Bielizna produkowana w Polsce Wschodniej od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem na rynkach zachodnich, ale również w krajach arabskich oraz azjatyckich. Widać to szczególnie na targach, gdzie stoiska naszych wystawców są licznie odwiedzane przez kupców, dystrybutorów oraz media. Atutem branży bieliźniarskiej z Polski Wschodniej jest bogate, nowoczesne wzornictwo i wysoka jakość – podkreśla Bożena Czaja, członek Zarządu PAIiIZ S.A.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.