Znany sportowiec Bartłomiej Marszałek będzie promować województwo podlaskie

11 kwietnia 2014
A- A A+

Bartłomiej Marszałek to kontynuator rodzinnej sportowej sagi rodziny Marszałków. Jest jedynym i pierwszym Polakiem startującym w elitarnej klasie motorowodnej F1H2O.

Młody sportowiec osiąga sukcesy na całym świecie, a sport, który uprawia zdobywa ciągle nowych kibiców i jest już tak widowiskowy i popularny jak wyścigi tradycyjnej formuły. 30 marca została podpisana umowa pomiędzy marszałkiem województwa Jarosławem Dworzańskim a sportowcem, na mocy, której Bartłomiej Marszałek będzie promował województwo podlaskie podczas imprez sportowych.

Współpraca z kierowcą motorowodnej formuły 1 to element kampanii promocyjnej turystyki Województwa Podlaskiego poprzez sport. Jak wyjaśnił Jacek Piorunek, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego umowa z  Bartłomiejem Marszałkiem została podpisana w ramach projektu  pn. „Podlaskie – odwieczna potrzeba natury” finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Oś priorytetowa III. Rozwój turystyki i kultury, Działanie 3.1 Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie kampanii wizerunkowej poprzez sport podczas wymienionych w umowie imprez sportowych, eventów i innych przedsięwzięć. Umowa opiewa na kwotę 200 tys. zł brutto.

- Podejmujący decyzję o nawiązaniu współpracy z Bartłomiejem Marszałkiem wzięliśmy pod uwagę jego ogromne sukcesyw tej dziedzinie, oraz specyfikę tej dyscypliny jest to bardzo elitarny i widowiskowy sport – powiedział marszałek Jarosław Dworzański. W tle tej decyzji jest Augustów, jezioro Necko i podlaskie stocznie jachtowe. Liczymy na to, że Pana sukcesy będą promowały nasz region - dodał marszałek.

Umowa o wartości 200 000 zł obejmuje promocje regionu poprzez udział w zawodach motorowodnych rangi mistrzostw Świata oraz spotkaniach promujących sport motorowodny. W 2014 roku województwo będzie promowane na najbardziej elitarnych zawodach motorowodnych na świecie przez zamieszczanie loga województwa w roli sponsora podczas zawodów, wywiadów. W ramach umowy logo województw pojawi się na łodzi, na stroju sportowca, na jego stronie internetowej. Cały brand drużyny Marszałka będzie dostosowany do barw województwa.

- Bardzo dziękuję za tę inicjatywę, jestem w Polsce zdany sam na siebie i na ludzi, którzy mi pomagają cieszę się, że województwo podlaskie dołącza do tego grona – powiedział Bartłomiej Marszałek. Podlaskie noszę w sercu, ponieważ moja przygoda ze sportem motorowodnym rozpoczęła się w Augustowie. Podlaskie jest bardzo istotnym miejscem na mapie mojej zawodowej kariery sportowej, spędzam tu większość czasu, tu trenuje oraz testuje łodzie. Mam nadzieję, że to wsparcie będzie początkiem czegoś nowego. Chciałbym aby młodzi ludzie poznawali sport motorowodny, być może ja okażę się bodźcem  lub motywacją do tego aby stworzyć np. w Augustowie struktury umożliwiające młodym treningi, może powstanie program edukacyjny szerzący wiedzę na temat sportów motorowodnych. Sport ten jest coraz bardziej popularny na całym świecie poprzez telewizje satelitarną jest dystrybuowany do 300 mln odbiorców. Na trybunach pojawiają się setki tysięcy kibiców. W tym roku czejką mnie występy na całym świecie między innymi w Emiratach Arabskich, Dubaju, Włoszech, Francji. Katarze i Chinach.

Wcześniej podobne  wsparcie otrzymał od województwa ultramaratończyk Piotr Kuryło oraz Klub Ślepsk Suwałki. Wkrótce kolejni sportowcy podpiszą umowy.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.