Zatoka Perska na polskich targach spożywczych

02 października 2013
A- A A+

W związku z targami Polagra Food 2013 do Polski przyjechali przedstawiciele biznesu z Arabii Saudyjskiej, Kataru, Kuwejtu i ZEA. Wizyta została zorganizowana w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej.

W programie misji znalazły się wydarzenia organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa, Agencję Rynku Rolnego oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, m.in. konferencje poświęcone zmianom w handlu zagranicznym polskimi artykułami rolno-spożywczymi, perspektywie finansowej Wspólnej Polityki Rolnej 2014-2020 oraz potencjałowi eksportowemu polskiej branży spożywczej.

Goście uczestniczyli również w cyklu specjalistycznych paneli dyskusyjnych poświęconych poszczególnym sektorom (m.in. przetwórstwa owocowo-warzywnego, słodyczy i alkoholu), bezpieczeństwu polskiej żywności, wpływowi kampanii promocyjnych na wielkość eksportu a także w gali znaku „Poznaj Dobrą Żywność” i uroczystości wręczenia statuetek Acanthus Aureus (dla najlepiej zaprojektowanego stoiska podczas targów).

Obok oficjalnych spotkań delegacji odbyły się dwie serie spotkań b2b z przedsiębiorcami Polski Wschodniej oraz krótka rozmowa z wicepremierem, ministrem gospodarki Panem Januszem Piechocińskim.

Podczas spotkania z delegacją wiceprezes PAIiIZ Bożena Czaja zaznaczyła, że rośnie zainteresowanie polską żywnością na Bliskim Wschodzie, a polskie produkty cieszą się znakomitymi opiniami. Efektem polskich działań promocyjnych jest stale wzrastająca liczba kontaktów, które w dłuższej perspektywie powinny zakończyć się podjęciem konkretnej współpracy.

Misja, która odbyła się w dniach 22-25 września, została zorganizowana w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, realizowanego z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.