Wizyta w biznesowej stolicy Wietnamu

18 czerwca 2014
A- A A+

Ostatnim punktem programu misji do Wietnamu było forum w mieście Ho Chi Minh, nazywanym biznesową stolicą kraju. W forum wzięli udział polscy przedsiębiorcy, podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk i wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska.

Podczas Forum wiceprezes Piątkowska wielokrotnie zachęcała wietnamski biznes do współpracy z polskimi firmami. Przekonywała również o tym, że w czasach globalnego kryzysu gospodarczego Polska umocniła swoją pozycję w Europie i zmieniła swój wizerunek w świecie. - Gdy większa część Europy wciąż zmaga się z efektami kryzysu z 2008, Polska jawi się jako wyspa sukcesu gospodarczego – podkreślała wiceprezes.

Po części oficjalnej spotkania przedsiębiorcy mieli okazję do nawiązania kontaktów biznesowych z wietnamskim biznesem podczas rozmów B2B.

Wyjazd został zorganizowany przez MSZ i PAIiIZ. Część programu realizowana jest w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.