Wizyta Ministra Sawickiego na stoisku Polski Wschodniej podczas targów Indagra Food 2014 w Bukareszcie

07 listopada 2014
A- A A+

W dniach 29 października – 2 listopada 2014 r. w ramach Projektu Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, 18 przedsiębiorców z sektora spożywczego wzięło udział w największych targach spożywczych Europy Południowo-Wschodniej, Indagra Food w Bukareszcie, Rumunia.

Był to pierwszy udział przedsiębiorców z Polski Wschodniej w wydarzeniu targowym w tym kraju. W zeszłorocznej edycji Targów Indagra wzięło udział ponad 700 firm z 23 krajów, zajmując powierzchnię wystawienniczą ponad 40 000 m2. Targi odwiedziło ponad 60 000 zwiedzających. Tegoroczna edycja zarejestrowała 30% wzrost wystawców i odwiedzających.

Rynek spożywczy w Rumunii należy do jednych z najbardziej chłonnych w całej Unii Europejskiej. Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego, obywatele Rumunii wydają 30% swoich dochodów na artykuły spożywcze, podczas gdy maksymalny pułap europejski to 15%. 

W dniu 29 października 2014 r. stoisko Polski Wschodniej odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP, dr Marek Sawicki wraz z J.E. Markiem Szczygłem, Ambasadorem RP w Rumunii oraz Radcą-Kierownikiem WPHI w Bukareszcie, p. Włodzimierzem Sadzikiem. Delegacji Ministra towarzyszyli również Marek Pirsztuk, Główny Lekarz Weterynarii oraz Tadeusz Kłos, Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Na naszym stoisku, Minister Sawicki spotkał się z polskimi przedsiębiorcami i odpowiadał na pytania związane z promocją polskich artykułów rolno-spożywczych za granicą.

Ponadto, w dniu 30 października 2014 r. polscy przedsiębiorcy uczestniczyli w seminarium zorganizowanym przez WPHI w Bukareszcie nt. prowadzenia działalności handlowej na terenie Rumunii, połączonej z prezentacją ofert współpracy z firmami rumuńskimi.

Na stoisku Polski Wschodniej, zorganizowanym przez PAIiIZ, zaprezentowały się następujące firmy: „Cukiernia u Adama” Adam Kajetanowicz, EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o., Fabryka Cukierków „Pszczółka”, Herbapol-Lublin S.A., Indykpol S.A., OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o., Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Perła Browary Lubelskie S.A., Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "MATEO" Stanisław Cabaj, Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski „LUBAWA”, Spółdzielnia Mleczarska w Łapach, Spółdzielnia Mleczarska Ryki, Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego „SOT”, Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem”, Wytwórnia Makaronu Domowego Pol-Mak S.A., Vitalpol  P.P.H. Marek Wieczorek, Zakłady Przetwórstwa Owoców i Warzyw „Vortumnus” Sp. z o.o., Zakłady Mięsne „Łmeat-Łuków” S.A. 

Uczestnicy targów z Polski Wschodniej z uznaniem wypowiadali się nt. organizacji targów Indagra Food oraz podkreślali zainteresowanie klientów oferowanymi usługami i wyrobami z Polski.

Wyjazd przygotowany został przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. w ramach Projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4 Promocja i Współpraca, komponent Promocja.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.