W Algierii i Nicei o sektorze rolno-spożywczym

25 maja 2015
A- A A+

Rozpoczęła się misja przedsiębiorców z Polski Wschodniej do Algierii i Nicei. W Oranie oraz w Algierze polskie firmy będą miały okazję odbyć spotkania biznesowe z przedsiębiorcami zrzeszonymi w regionalnych izbach handlowych. W Nicei odbędzie się seminarium na temat możliwości współpracy polsko-afrykańskiej w dziedzinie sektora rolno-spożywczego oraz spotkania B2B. Misji przewodzi wiceprezes PAIiIZ Anna Polak-Kocińska.

- Polskie produkty cechuje wysoka jakość oraz umiejętność dostosowania do potrzeb klientów na całym świecie – powiedziała wiceprezes Polak-Kocińska podczas spotkania z algierskimi przedsiębiorcami w Oranie. Region Orański to druga, co do wielkości, prowincja w Algierii i dynamicznie rozwijający się ośrodek przemysłowy. Jak zaznaczył przez lokalnej izby handlowo-przemysłowej Mouad Abed, Oran jest bardzo otwarty na współpracę z krajami europejskimi

Konferencja i rozmowy B2B polskich i algierskich przedsiębiorców, które odbyły się 25 maja to pierwszy oficjalny punkt programu misji Polski Wschodniej. 26 maja firmy z Makroregionu wezmą udział w targach w Algierze oraz seminarium połączonym z sesją bezpośrednich rozmów biznesowych z algierskimi przedsiębiorcami. 28 maja w Nicei odbędzie się Polsko Afrykańskie Forum Rolno-Spożywcze.

Misja przedsiębiorców z Polski Wschodniej do Algierii i Nicei

Algieria jest typowana przez Ministerstwo Gospodarki jako kraj o wysokim potencjale dla wzrostu polskiego eksportu, zwłaszcza w obszarze wyrobów mleczarskich. Do perspektywicznych sektorów współpracy dwustronnej zalicza się również budownictwo, opiekę zdrowotną, ochronę środowiska, sektor maszynowy oraz sektor obronny.

W misji do Algierii i Nicei uczestniczą firmy: Bartex, Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski, Spółdzielnia Mleczarska w Łapach, P.W. MAT Marzena Tkaczuk, Mazurskie Miody Bogdan Piasecki, Lactima, Nero, Spółdzielnia Pszczelarska Apis, Unico Katarzyna, Adam Jasińscy oraz Browar Kormoran.

Misja organizowana jest przez PAIiIZ w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.