Unia dołoży do kolejnych projektów

11 kwietnia 2014
A- A A+

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego przyznał dofinansowanie kolejnym przedsięwzięciom w gminach wiejskich i wiejsko-miejskich. Pieniądze na realizację pomysłów lokalnych władz i stowarzyszeń pochodzą z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Jesteśmy w przededniu negocjacji z Komisją Europejską kolejnej edycji regionalnego programu operacyjnego, ale to nie oznacza, że zaprzestaliśmy zawierania umów o dofinansowanie projektów ze środków, które jeszcze mamy do dyspozycji – mówi marszałek Jacek Protas. – Kontraktujemy ostatnie wolne fundusze zarówno z naszego RPO, jaki i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wkrótce rozpoczną się dodatkowe konkursy dla beneficjentów ogłaszane przez lokalne grupy działania, które finansujemy właśnie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Gmina Jonkowo otrzymała 410 tys. zł na realizację dwóch zadań: budowę kompleksu rekreacyjnego w Jonkowie i boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej we Wrzesinie. Dofinansowanie na budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowościach Kisiny i Kurki otrzyma gmina Działdowo. Mieszkańcy Długoboru w gminie Płoskinia ucieszą się z pewnością z informacji, że także w ich miejscowości powstanie nowa sieć wodociągowa. Na ten projekt przyznano ponad 288 tys. zł.

Z kolei 1 mln zł i ponad 900 tys. zł trafią odpowiednio do Bisztynka i Rynu. Środki te umożliwią przebudowę i remont targowisk miejskich. W Rynie również dzięki wsparciu samorządu odbędą się imprezy kulturalne, które pozwolą jego mieszkańcom i turystom poznać tradycję i dziedzictwo kulturowe regionu. Ryńskie Centrum Kultury na ten cel otrzymało prawie 37 tys. zł. Unijne środki zdobyła też gmina Iława, która chce przebudować świetlicę wiejską w Dziarnach.

Ważna inwestycja zostanie zrealizowana także w gminie Purda. Prawie 21 tys. zł zostanie przeznaczone na budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Natomiast z myślą o młodym pokoleniu w gminie Dobre Miasto powstanie ścieżka edukacyjna w tamtejszym muzeum parafialnym. Na ten cel lokalne stowarzyszenie otrzyma 25 tys. zł. 

Źródło: www.warmia.mazury.pl

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.