Tydzień Polski Wschodniej w Mediolanie

07 maja 2015
A- A A+

Między 11 a 17 maja w Mediolanie w ramach Wystawy Światowej EXPO 2015 odbędzie się tydzień promocyjny dedykowany regionom Polski Wschodniej. O potencjale regionu, w tym m.in. konkurencyjności polskiego sektora lotniczego, spożywczego, meblowego, czy maszynowo-metalowego oraz o inwestycjach dyskutować będą marszałkowie województw Makroregionu.

 

Głównym punktem programu Tygodnia Polski Wschodniej w Mediolanie będzie Konferencja Promocji Polski Wschodniej, która odbędzie się 13 maja o godz. 11.00 (10.30 rejestracja) w hotelu Principe di Savoia w Mediolanie. Podczas spotkania prelegenci przedstawią potencjał makroregionu, w tym gospodarcze lokomotywy danych województw. Zostanie zaprezentowana też oferta Lubelskiego Parku Naukowo - Technologicznego jak również Warmińsko - Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej .

13 i 14 maja Tydzień Polski Wschodniej uświetnią występy Alicji Węgorzewskiej, polskiej śpiewaczki operowej, mezzosopran w Pawilonie Polskim. 13 maja o godz. 18:00 zapraszamy na sztukę „Diva for rent” autorstwa Jerzego Snakowskiego. Jest to monodram, w którym śpiewaczka operowa przybliża kulisy powstawania opery. Śpiewa całe arie, jej części lub pojedyncze frazy i komentuje je, opowiada o życiu na scenie i poza nią. Przekonuje, że opera da się lubić, a nawet pokochać. Wyjątkową oprawę plastyczną spektaklu - scenografię połączoną z wystawą autorskich plakatów stworzył ceniony w kraju i zagranicą artysta Rafał Olbiński, który w tym czasie także odwiedzi Pawilon Polski. 14 maja o godz. 16:00 odwiedzający  Pawilon Polski będą mogli ponownie zobaczyć Alicję Węgorzewską w recitalu.

Tydzień Polski Wschodniej w Mediolanie jest realizowany w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. (PAIiIZ)

***


„Wyżywienie planety, energia dla życia” to idea przewodnia Wystawy Światowej EXPO, która odbywa się w Mediolanie w dniach 1 maja - 31 października 2015. Bierze w niej udział blisko 150 państw z całego świata. Edycja tego najbardziej prestiżowego wydarzenia wystawienniczego na świecie poświęcona jest sektorowi rolno-spożywczemu, który uchodzi za polską specjalność eksportową.

Czytaj więcej o EXPO: www.expo.gov.pl
Strona oficjalna EXPO: www.expo2015.org/en (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.