Sześć nowych projektów na liście PAIiIZ

31 lipca 2014
A- A A+

Ponad 34,5 tysiąca miejsc pracy może powstać dzięki projektom obsługiwanym obecnie przez PAIiIZ.

Obecnie na liście PAIiIZ znajdują się 164 projekty inwestycyjne o łącznej wartości 3151mln euro, które w przyszłości mogą stworzyć 34597 nowych miejsc pracy. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych pozyskała sześć nowych projektów.

Dominują projekty inwestycyjne pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Z USA pochodzą 44 inwestycje o łącznej wartości 653,4 mln euro, które w przyszłości mogą wykreować 7251 nowych miejsc pracy. Z Niemiec pochodzi 29 projektów (o wartości 426,65 mln euro, 7150 miejsc pracy). Inwestorzy brytyjscy plasują się na trzecim miejscu z 11 projektami inwestycyjnymi (o wartości 98,5 mln euro, 1615 nowych miejsc pracy). Na kolejnych miejscach znaleźli się inwestorzy pochodzący z Francji i Indii (po 9 projektów) oraz Chin, Szwecji, Korei Południowej oraz Włoch (po 6 proejktów).

Wśród obsługiwanych przez PAIiIZ inwestorów, najpopularniejszym sektorem jest BPO (41 projektów, o wartości 34,6 mln euro; 12069 planowanych miejsc pracy). Z sektora motoryzacyjnego pochodzi 31 projektów inwestycyjnych o wartości 1351,25 mln euro, 7777 nowych miejsc pracy). Kolejne miejsca zajmuje sektor badawczo - rozwojowy (11 projektów) oraz branża lotnicza (10 projektów).

Od początku roku Agencja z sukcesem zakończyła 25 projektów o łącznej wartości 1641,99 mln euro, które w przyszłości mogą stworzyć 5465 nowych miejsc pracy.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.