Siedem projektów zamkniętych

24 marca 2014
A- A A+

320,64 mln euro to wartość nakładów inwestycyjnych firm zagranicznych obsługiwanych przez PAIiIZ, które w tym roku podjęły decyzję o inwestycji w Polsce. W ciągu dwóch miesięcy Agencja zamknęła 7 projektów inwestycyjnych, które w przyszłości mogą wykreować 653 nowe miejsca pracy.

Pod względem kraju pochodzenia inwestorów w czołówce znajdują się Stany Zjednoczone, Niemcy oraz Japonia. Obecnie PAIiIZ prowadzi 49 amerykańskich projektów inwestycyjnych o wartości 951,15 mln euro, które w przyszłości mogą stworzyć 7501 miejsc pracy. Z Niemiec pochodzi 29 projektów (o wartości 592,85 mln euro, 6707 miejsc pracy). Z Japonii pochodzi 12 projektów o łącznej wartości 117,8 mln euro, które w przyszłości mogą stworzyć 2230 nowych miejsc pracy. Na kolejnych miejscach plasują się inwestorzy z Wielkiej Brytanii (11 projektów) oraz Francji (9 projektów).

Najpopularniejszym sektorem, wśród obsługiwanych przez PAIiIZ inwestorów jest BPO (38 projektów o wartości 30,05 mln euro; 8130 planowanych miejsc pracy). Z sektora motoryzacyjnego pochodzi 35 projektów (wartość 1353,25 mln euro, 9129 nowych miejsc pracy). Kolejne miejsca zajmuje sektor badawczo-rozwojowy (14 projektów) oraz lotniczy (10 projektów).

Obecnie PAIiIZ prowadzi 168 projektów inwestycyjnych o wartości 3285 mln euro, które w przyszłości mogą stworzyć 31 649 miejsc pracy.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.