Sektor lotniczy z Polski Wschodniej z misją w Montrealu

15 maja 2013
A- A A+

W dniach 23-25 kwietnia br. 10 firm z Polski Wschodniej reprezentujących branżę lotniczą wzięło udział w konferencji „AEROMART Montreal.

Wyjazdowa misja gospodarcza dla przedsiębiorców z Polski Wschodniej z sektora lotniczego do Montrealu (Kanada) w związku z odbywającym się tam kongresem „Aeromart Montreal - International Business Convention for the aerospace industry” dała przedsiębiorcom możliwość bezpośredniego nawiązania kontaktów z głównymi partnerami biznesowymi tego wydarzenia.

Impreza wspierana była przez najbardziej liczące się na rynkach światowych firmy działające w sektorze lotniczym m.in. Bombardier, Pratt&Whitney, Bell, EADS czy Safran. Program misji zakładał aktywne uczestnictwo w kongresie, udział w umówionych wcześniej przez firmy spotkaniach B2B oraz promocje poszczególnych firm i całego makroregionu na mini stoisku. W konferencję zaangażowały się również takie instytucje jak: Invest Quebec (agencja inwestycyjna prowincji Quebec), Montréal International (agencja rozwoju gospodarczego aglomeracji Montreal) oraz Aero Montreal (zrzeszenie firm lotniczych prowincji Quebec).

Wydarzenie zorganizowane zostało przez BCI Aerospace, światowego lidera w organizacji profesjonalnych wydarzeń branżowych dla sektora aeronautyki oraz przemysłu obronnego.

W konferencji potencjał polskiego sektora lotniczego prezentowało także Ministerstwo Gospodarki w ramach prowadzonego programu promocji o charakterze ogólnym na terenie Kanady. Ministerstwo zorganizowało stoisko promocyjne Polski oraz, 24 kwietnia, konferencję poświęconą polskim firmom lotniczym, w której uczestniczyli także przedsiębiorcy z Polski Wschodniej.

Obecność polskich firm na konferencji Aeromart aktywnie wspierał również Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Montrealu, który tuż po zakończeniu kongresu zorganizował, w swojej siedzibie, konferencję poświęconą potencjałowi sektora lotniczego, w której wzięli udział uczestnicy misji z Polski Wschodniej. Konferencję zakończył networking z zaproszonymi na to wydarzenie firmami kanadyjskimi.

W misji wzięła udział Specjalna Strefa Ekonomiczna Oddział w Mielcu oraz: REMOG Polska, Firma Projektowo-Usługowa WALDREX, Polskie Zakłady Lotnicze z Mielca, Iwamet oraz Thoni Alutec ze Stalowej Woli, Ultratech z Sędziszowa Małopolskiego, Royal-Star z Dębicy, Parasnake z Kielc oraz AIR RES Aviation z Jasionki.

Uczestnictwo w targach zostało zorganizowane przez PAIiIZ S.A. w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.