Sektor lotniczy promuje się podczas Paris Air Show

27 czerwca 2013
A- A A+

W dniach 16-20 czerwca 2013 r. 10 firm z Makroregionu Polski Wschodniej reprezentujących branżę lotniczą wzięło udział w misji gospodarczej połączonej ściśle z uczestnictwem w targach Paris Air Show 2013.

Wyjazd przedsiębiorców z Polski Wschodniej z sektora lotniczego do Paryża w związku z odbywającymi się tam targami dał przedsiębiorcom możliwość bezpośredniego nawiązania kontaktów z głównymi partnerami biznesowymi wydarzenia.

Międzynarodowe targi sektora lotniczego Paris Air Show (Salon International de l’Aeronautique et de l’Espace) odbywające się co dwa lata na paryskim lotnisku Le Bourget, to jedna - obok Berlin Air Show oraz Farnborough Air Show - z najważniejszych imprez targowo - wystawienniczych dla przemysłu lotniczego i kosmonautyki w Europie.

W targach uczestniczyły najbardziej liczące się na rynkach światowych firmy działające w sektorze lotniczym np. Bombardier, Pratt&Whitney, EADS, Safran oraz wiele innych firm, instytucji i zrzeszeń branżowych. Najsilniejsi gracze, których można było spotkać na targach to Amerykanie, Kanadyjczycy, Francuzi, Rosjanie, Japończycy i Włosi. W czterech halach firmy prezentowały swoje oferty, a na płycie lotniska Le Bourget można było zobaczyć różnego rodzaju samoloty i inne jednostki latające. Targi skupiają szeroko pojęty sektor lotniczy - od poddostawców części lotniczych po specjalistyczne rozwiązania techniczne, materiały do lotnictwa i usługi, a wszystko to zarówno dla lotnictwa cywilnego, jak i dla wojskowego i obronnego. Targom towarzyszyły także codzienne pokazy lotnicze.

Na targach Paris Air Show potencjał polskiego sektora lotniczego prezentowało także Stowarzyszenie Dolina Lotnicza wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, którzy wspólnie zorganizowali stoisko promocyjne regionu oraz Doliny Lotniczej.

17 czerwca polskie firmy wzięły udział w Australian-Polish Business Matching, które odbyło się na stoisku firm australijskich. Była to niepowtarzalna okazja na spotkanie przedstawicieli firm lotniczych z Australii, wymianę doświadczeń oraz porównanie funkcjonowania tak odległych od siebie rynków.

21 czerwca odbyło się krótkie robocze spotkanie firm z Polski Wschodniej z Dariuszem Bogdanem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki, który wizytował w tym dniu targi Paris Air Show.

W misji gospodarczej udział wzięło 10 firm: REMOG Polska, Firma Projektowo-Usługowa WALDREX, Air Magic oraz Metrol z Mielca, Ultratech z Sędziszowa Małopolskiego, Royal-Star z Dębicy, Parasnake z Kielc, AIR RES Aviation z Jasionki oraz Norbert Polska S.A. i CAV Aerospace Limited Sp. z o.o z Rzeszowa.

Uczestnictwo w misji zostało zorganizowane przez PAIiIZ S.A. w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.