Przedstawiciele Polski Wschodniej z misją w Singapurze

02 września 2013
A- A A+

W dniach 14 - 16 sierpnia br. przedstawiciele parków technologicznych i specjalnych stref ekonomicznych z Polski Wschodniej wzięli udział w misji inwestycyjnej w Singapurze.


Seminarium Doing business in Poland, które odbyło się w Singapurze 15 sierpnia br. od lewej;  Bożena Czaja Członek Zarząu PAIiIZ, Teresa Orczykowska, Z-ca Dyrektora ds. Marketingu i Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu oraz Szymon Mazurkiewicz, Dyrektor, Kielecki Park Technologiczny.

W programie misji znalazło się seminarium poświęcone możliwościom inwestycyjnym w Polsce, w którym uczestniczyli przedstawiciele 20 firm singapurskich. Podczas spotkania członek zarządu PAIiIZ, Bożena Czaja zaprezentowała ogólną sytuację ekonomiczną Polski. Zostały również omówione kwestie związane z inwestowaniem w specjalnych strefach ekonomicznych w Polsce Wschodniej, prezentacja form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, systemu podatkowego oraz możliwości inwestycyjnych w sektorze energetycznym.

Goście uczestniczyli także w spotkaniu z Singapore Business Federation, która zrzesza największych przedsiębiorców singapurskich. Ponadto wizytowano również dwa wysoko wyspecjalizowane parki technologiczne, w których swoje siedziby mają największe na świecie firmy farmaceutyczne i kosmetyczne.


Uczestnicy seminarium Doing business in Poland, Singapur 15 sierpnia 2013.

Projekt został sfinansowany z funduszy unijnych, w ramach realizowanego przez PAIiIZ Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.