Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej: SIM

29 października 2013
A- A A+

Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. jest niezależną, polską spółka teleinformatyczną, oferującą kompleksowe rozwiązania z dziedziny telekomunikacji i informatyki.

Już od 1992 r. specjalizuje się w projektowaniu i produkcji cyfrowych rejestratorów rozmów telefonicznych. Produkty firmy są doceniane nie tylko na rynku lokalnym i ogólnopolskim, ale także międzynarodowym, zwłaszcza w Tajlandii, Malezji, Grecji i Indonezji. Strategia rozwoju firmy zakłada poszerzenie wpływów na rynkach zagranicznych, m.in. na Zachodzie Europy oraz w Indiach. Za granicą największym powodzeniem cieszą się rejestratory rozmów.

Krzysztof Muciek, Prezes Zarządu, zapytany o najlepszy produkt spółki bez wahania wskazuje System Nagrywania Rozmów COMPREC oraz System automatyki budowlanej DomatIQ. System COMPREC został nagrodzony Medalem Europejskim 2000. Nagrodę tę otrzymują wyroby i usługi, które swoim standardem nie odbiegają od poziomu europejskiego. COMPREC otrzymał również główną nagrodą Defender 2000 na VIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Sama Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. także została doceniona licznymi nagrodami i wyróżnieniami, w tym Złotym Kluczem do sukcesu z trzema brylantami w V edycji konkursu „Firmy Sukcesu 2001”.

W programie TVN Turbo „Polak potrafi” można było prześledzić jak wygląda proces produkcji – od surowca po gotowy produkt – poszczególnych modułów systemu DomatIQ. Ponadto spółka regularnie organizuje konferencje i seminaria oraz pojawia się na targach i wystawach zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Stała współpraca z uczelniami wyższymi pozwala na napływ innowacyjnych pomysłów od świeżo wykształconej kadry, co ma niebagatelne znaczenie w dalszym rozwoju i wprowadzaniu nowych technologii.

O Programie Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej dowiedzieliśmy się z Internetu – wyjaśnia Krzysztof Muciek. – W ramach wyjazdów i spotkań organizowanych przez PAIiZ braliśmy udział w wielu wyjazdach i spotkaniach B2B. W wyniku tych działań spółka SIM nawiązała kontakty handlowe z nowymi partnerami, zaprezentowała swoją ofertę i innowacyjne rozwiązania oraz pozyskała nowych partnerów dystrybucyjnych.

To nie jedyne możliwości, które firma uzyskała, biorąc udział w różnych aktywnościach. SIM Sp. z o.o. otrzymała także szereg dotacji od Unii Europejskiej – w tym dotacje inwestycyjne, wsparcie dla projektów celowych i inicjatyw społeczności lokalnych. Dzięki środkom z UE możliwe było wprowadzenie do oferty dwóch innowacyjnych modułów oraz opracowanie dwóch prototypów podnoszących konkurencyjność firmy. Dotacje pozwoliły również na pojawienie się Spółki Inżynierów SIM Sp. z o.o. na Międzynarodowych Targach Instalacyjny, co przełożyło się na gwałtowny wzrost kontaktów handlowych i grona odbiorców tak w kraju, jak i za granicą.

Wszystkie te działania sprawiają, że choć SIM Sp. z o.o. zdaje sobie sprawę z szans i zagrożeń na obecnym rynku, to może spokojnie rozwijać się zgodnie z zaplanowaną strategią. Wsparcie finansowe pozwala na wprowadzanie nowych funkcjonalności na rynku rejestratorów, których nie posiada konkurencja.

Spółka SIM jest niezależnym, polskim producentem, a nie pośrednikiem, w związku z czym samodzielnie ustalamy ceny. – powiedział Krzysztof Muciek.

Z kolei możliwość udziału w wielu konferencjach, seminariach, targach i wystawach umożliwia firmie nie tylko nawiązywanie kontaktów, ale i uświadamianie użytkowników w korzyściach, jakie niosą oferowane przez firmę rozwiązania. W najbliższych latach Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. ma zamiar rozwijać się przede wszystkim w dwóch kierunkach: inteligentne domy dla klientów indywidualnych oraz systemy BMS dla klientów instytucjonalnych.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.