Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej: Ideopolis

31 października 2013
A- A A+

W Lublinie w 2008 r. powstała spółka z o.o. Ideopolis. Profil działania firmy już od początku był zakrojony na dużą skalę.

Ideopolis Sp. z o.o. zajmuje się szeroko rozumianą branżą IT oraz odnawialnymi źródłami energii. W zakres działania spółki wchodzą m.in. doradztwo, prowadzenie projektów, projekty innowacyjne, dostarczanie innowacyjnych narzędzi informatycznych i audyty. Obecnie firma działa na rynku ogólnopolskim, jednak w miarę rozwoju planuje także wejść na rynek Europy Wschodniej.

Za najlepszy – jak dotąd – produkt uważany jest innowacyjny system informatyczny do zwiększania efektywności pracy organizacji. Biorąc jednak pod uwagę prężny rozwój lubelskiej firmy, wkrótce może się to zmienić. Firma tworzona jest bowiem w oparciu o platformę wymiany idei. Dzięki temu w kreowanej dla klientów przestrzeni tworzone są rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Przedstawiciele firmy dwukrotnie brali udział w wyjazdach organizowanych przez PAIiIZ na targi NASSCOM (Indie), IT/BPO Days (USA) oraz CeBIT 2013 (Niemcy). Również dzięki PAIiIZ Ideopolis Sp. z o.o. dowiedziała się o Programie Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. To jednak nie jedyne wsparcie, z jakiego spółka zdecydowała się skorzystać. Firma wykorzystuje również środki pochodzące z Unii Europejskiej. Przede wszystkim z programów operacyjnych województwa lubelskiego (RPO WL 2007-2013) dla projektów inwestycyjnych, ale również PO IG dla projektów innowacyjnych.

Jacek Przytuła, Wiceprezes Zarządu Spółki i Dyrektor Handlowy, zapytany o plany rozwoju firmy, wspomniał o nowych produktach i usługach, wzroście zatrudnienia, nowych rynkach zbytu i nowych funduszach pochodzących z Unii Europejskiej. Ustępujący kryzys w branży i nowa ciekawa perspektywa finansowa na lata 2014-20 pozwalają na pozytywną ocenę przyszłości spółki.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.