Promocyjna kampania Polski w Chinach

16 lipca 2014
A- A A+

Rola Centrum Współpracy Gospodarczej Polska-Chiny, jako jedynego tego typu ośrodka kooperacji dwustronnej, a także rola PAIiIZ w pozyskiwaniu inwestorów zagranicznych - to tematy rozmów, które prezes Sławomir Majman prowadził z delegacją z Guyuan. Spotkanie odbyło się 14 lipca w siedzibie Agencji.

Podczas spotkania prezes Majman zwrócił uwagę na to, że dobre relacje miedzy Chinami a Polską niestety nie przekładają się na wzrost obrotów handlowych po stronie polskiej. Wyraził on jednak nadzieję na zacieśnienie stosunków gospodarczych oraz inwestycyjnych. Na czele chińskiej delegacji stał wicedyrektor Mi Chao.

Mimo silnej pozycji polskiej gospodarki na rynku europejskim, produkty „made in Polska” pozostają nieznane w Chinach. Jest to główny powód ograniczonej współpracy gospodarczej między krajami. Dlatego chcąc zmniejszyć dysproporcje eksportowe, przewodniczący Mi Chao zapowiedział realizację kampanii promującej Polskę w Guyuan, która będzie zachęcała do inwestowania w kraju nad Wisłą. Dodał też, iż liczy na to, że kampania da początek obustronnej współpracy w zakresie turystyki, kultury i gospodarki.


Wymiana symbolicznych prezentów między prezesem Majmanem a wicedyrektorem Mi Chao


Region Guyuan leży w południowej części prowincji Ningxia. Guyuan jest nie tylko zagłębiem turystyczno-wypoczynkowym, ale też specjalizuje się w ekologicznej i zdrowej produkcji rolniczej.

Obecnie Agencja w swoim portfolio ma 6 chińskich projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 43 mln euro, które w przyszłości mogą stworzyć ponad tysiąc nowych miejsc pracy.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.