Promocja polskiej żywności w Rumunii

07 listopada 2014
A- A A+

Zakończyły się największe targi spożywcze Europy Południowo-Wschodniej - Indagra Food 2014. W wydarzeniu po raz pierwszy udział wzięło 18 firm z makroregionu.

Polscy przedsiębiorcy uczestniczyli w seminarium zorganizowanym przez WPHI w Bukareszcie, które dotyczyło prowadzenia działalności handlowej na terenie Rumunii oraz prezentacji ofert współpracy z firmami rumuńskimi. Uczestnicy targów z uznaniem wypowiadali się na temat organizacji targów Indagra Food oraz podkreślali zainteresowanie klientów oferowanymi usługami i wyrobami z Polski. Polskie stoisko odwiedził m.in. minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Rynek spożywczy w Rumunii należy do jednych z najbardziej chłonnych w całej Unii Europejskiej. Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego, obywatele Rumunii wydają 30% swoich dochodów na artykuły spożywcze, podczas gdy maksymalny pułap europejski wynosi 15%.

W tegorocznej edycji targów udział wzięło o 30% więcej wystawców i odwiedzających niż w roku poprzednim.

Wyjazd zorganizowany został przez PAIiIZ w ramach projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4 Promocja i Współpraca, komponent Promocja.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.