Projekty PAIiIZ - 5 tysięcy miejsc pracy

10 czerwca 2014
A- A A+

Przy wsparciu Agencji w tym roku zakończonych zostało już 19 projektów o łącznej wartości ponad 1,5 mld euro. Dzięki nim w najbliższej przyszłości w Polsce powstanie 4965 nowych miejsc pracy.

Aktualnie PAIiIZ prowadzi 154 projekty inwestycyjne o łącznej wartości 2998,45 mln Euro, dzięki którym w przyszłości zatrudnienie może znaleźć ponad 32,5 tysiąca osób.

Ze Stanów Zjednoczonych pochodzi 41 projektów, których łączna wartość wynosi 543,65 mln euro. Dzięki nim w przyszłości może powstać 6405 miejsc pracy. Na drugim miejscu pod względem liczby obsługiwanych przez PAIiIZ projektów znalazły się Niemcy - Agencja obsługuje aktualnie 28 niemieckich projektów o łącznej wartości 525,65 mln euro, które w przyszłości mogą utworzyć 7080 miejsc pracy. Na kolejnych miejscach znajdują się inwestorzy z Wielkiej Brytanii (10 projektów), Francji i Japonii (po 9 projektów) oraz Chin, Indii, Szwecji i Korei Południowej (po 6 projektów).

Najpopularniejszym sektorem wśród obsługiwanych przez PAIiIZ inwestorów nadal pozostaje BPO (33 projekty, o łącznej wartości 23,75 mln euro, 8834  planowane miejsca pracy), motoryzacja (29 projektów, o łącznej wartości 1339,25 mln euro, 8847 planowanych miejsc pracy) oraz badawczo-rozwojowy (11 projektów, o wartości 19,5 mln euro, 1086 planowanych miejsc pracy). Na kolejnych miejscach znalazły się sektory: lotniczy (10 projektów) oraz elektroniczny i przemysł drzewny (po 8 projektów).

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.