Producenci żywności z Polski Wschodniej na SIAL MIDDLE EAST

30 listopada 2012
A- A A+

10 przedsiębiorców z Polski Wschodniej promowało swoje produkty na targach w Abu Dhabi (ZEA) podczas misji gospodarczej sektora spożywczego zorganizowanej w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej.

Targi organizowane przez grupę SIAL obejmują swoim zasięgiem niemalże wszystkie kontynenty i najważniejsze kraje w danym regionie, od Kanady przez Brazylię, Francję po Chiny i niezaprzeczalnie należą do największych i najważniejszych na świecie spotkań branży spożywczej. Obecność producentów żywności z Polski Wschodniej na targach SIL ME, organizowanych na Bliskim Wschodzie po raz trzeci wynika z zauważalnie wzrastającego znaczenia krajów Zatoki Perskiej na światowej mapie handlu żywnością.


Spotkania na stoisku Polski Wschodniej podczas targów SIAL ME 2012

Doświadczenia wcześniejszych misji organizowanych przez PAIiIZ, m.in. na targi Gulfood w Dubaju w 2011, misji towarzyszącej wizycie Premiera RP Donalda Tuska w regionie Bliskiego Wschodu czy uczestnictwo w kongresie Annual Investment Meeting w 2010 i 2011, pozwoliły dobrać grupę przedsiębiorców oferujących produkty cieszące się największym zainteresowaniem wśród arabskich konsumentów. Dlatego w skład delegacji Polski Wschodniej weszły przede wszystkim firmy produkujące nabiał oraz specjalistyczne produkty mleczne w proszku, producenci miodu oraz słodyczy, przetworów z owoców runa leśnego oraz przypraw.

Podczas targów przedsiębiorcy zaprezentowali swoje produkty na stoisku regionalnym Polski Wschodniej. Ponadto, za pośrednictwem platformy oferowanej przez Organizatora targów, firmy miały szansę nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami największych sieci handlowych oraz dystrybutorów z Regionu. Wizyta była również okazją do zacieśniania wcześniej nawiązanych kontaktów z przedstawicielami lokalnego biznesu oraz przemysłu targowego z sąsiedniego Dubaju.

Dzięki kontaktom nawiązanym podczas misji i targów zorganizowanych w czasie 2,5 roku trwania Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej firmy spożywcze z 5 wschodnich województw objętych programem podpisały, z kontrahentami z Półwyspu Arabskiego, kontrakty warte 633,000 USD. Te pierwsze realne efekty obecności przedstawicieli branży z Polski Wschodniej w Regionie, pozwalają optymistycznie oceniać szanse na intensyfikację rozwoju kontaktów handlowych Polskich producentów z Bliskim Wschodem. Targi trwały 3 dni od 26 do 28 listopada 2012 r.

Wyjazd został zorganizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej w ramach realizacji „Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” Działania I.4, Komponent Promocja I Priorytetu Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. (PAIiIZ)

Więcej informacji: Aleksandra Bigda, aleksandra.bigda@paiz.gov.pl

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.