PRODEXPO 2013 - promocja firm z Makroregionu Polski Wschodniej na 18. międzynarodowych targach w Moskwie

25 lutego 2013
A- A A+

Dwadzieścia firm z branży spożywczej z Makroregionu Polski Wschodniej wzięło udział w 18. międzynarodowych targach producentów i dostawców artykułów spożywczych i napojów „Prodexpo 2013” w Moskwie. Głównym celem wyjazdu była prezentacja potencjału przedsiębiorstw, ich asortymentu oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych na rynkach wschodnich.

„Prodexpo” to międzynarodowe targi producentów i dostawców artykułów spożywczych i napojów, organizowane w stolicy Rosji. 18. edycja odbyła się w dniach 11 – 15 lutego.  W tym roku impreza zgromadziła ponad 2000 wystawców z 64. krajów świata. Swoje stoiska narodowe przygotowały m.in.: Chile, Francja, Hiszpania, Chiny, Portugalia, Meksyk, Grecja, Serbia, Włochy i Polska.

Wśród licznych przedstawicieli z Polski, na targach zaprezentowały się również firmy z Polski Wschodniej: Amal Przedsiębiorstwo Handlowe, Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie, Mazurskie Miody ZPH „Karolina”, Hortino Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Leżajsk Sp. z o.o., LST - Polska Sp. z o.o., Spółdzielnia Mleczarska w Łapach, Indykpol S.A., Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” Kielce, Perła – Browary Lubelskie S.A., Zakłady Mięsne Łmeat-Łuków S.A., Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. z siedzibą w Łomży, P.W. „MAT” Marzena Tkaczuk, PPUH Komirex Sp. J., Lubsad Sp. z o.o., IMIZ Food Sp. z o.o., Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o., „OBST” S.A., „J.K.” Sp. z o.o., AR Szelc Sp. J.,  Mind Consulting Jakub Zieliński.

Dla przedsiębiorców z Makroregionu Polski Wschodniej uczestnictwo w wyjeździe było doskonałą okazją do spotkania się z dotychczasowymi kontrahentami, a także promocji nowych produktów. Firmy zaprezentowały pełną ofertę swojego asortymentu oraz miały szansę nawiązać kontakty z partnerami biznesowymi z Rosji i byłych republik radzieckich.

- Polska Wschodnia słynie z wysokiej jakości produktów i przetworów spożywczych, które już od wielu lat znajdują uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Podczas targów „Prodexpo”, na stoisku Polski Wschodniej można było zobaczyć i spróbować różnorodnych produktów charakterystycznych dla tego regionu. Były tam m.in.: wędliny, mięsa, sery, nabiał, miody pitne, przyprawy, słodycze, owoce i warzywa oraz przetwory, a także mrożonki owocowo-warzywne. Ekspozycji towarzyszyły pokazy gotowania na żywo prowadzone przez zespół kucharski pod wodzą wybitnego szefa kuchni, pana Marka Widomskiego. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. To właśnie tutaj firmy miały również możliwość uczestniczenia w wielu spotkaniach z potencjalnymi kontrahentami, które miejmy nadzieję w niedługim czasie zaowocują kontraktami – mówi Krzysztof Sawicki, Project Manager z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A, która była organizatorem wyjazdu do Moskwy.

Udział firm z Makroregionu Polski Wschodniej w targach „Prodexpo” zostałzorganizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” Działanie I.4, Komponent Promocja I Priorytetu Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.