Pracodawca – Partner 2013. Wyróżnienia dla firm, które stworzyły najwięcej miejsc pracy

11 kwietnia 2014
A- A A+

Kształtowanie lokalnego rynku pracy to nasza wspólna sprawa – powiedział Wiesław Pusz, starosta powiatu białostockiego, do przedsiębiorców zgromadzonych na wczorajszej konferencji w Hotelu Esperanto. Była ona zwieńczeniem konkursu "Pracodawca – Partner 2013 r.”.

Kapituła oceniała efektywność współpracy pracodawców z Powiatowym Urzędem Pracy w Białymstoku i wyróżniała firmy z Białegostoku i powiatu białostockiego, które w ubiegłym roku stworzyły najwięcej miejsc pracy. W kategorii małych przedsiębiorstw zwyciężyła firma "Marmur Granit” Wiesława Kisielewski z powiatu białostockiego oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FOKS Dariusza Muszyńskiego z Białegostoku. Wśród średnich w powiecie laureatem została firma D.K. Lamin, a w Białymstoku – Koba. Wśród dużych przedsiębiorców wygrały Biazet SA i Plum.

– To dla nas duże wyróżnienie. Jest też motywacją do dalszego działania, do inwestowania w kapitał ludzki i do dalszego rozwoju naszej firmy – mówiła Edyta Morawska z firmy Plum, producenta elektroniki przemysłowej.

Nagrodę za udział w konkursie otrzymali też pracodawcy, którzy powstali dzięki dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jest to białostocka firma Win 2 Trade, a w powiecie nagrody ex aequo otrzymał Gabinet Stomatologiczny Jerzego Sadowskiego oraz AddInside Solutions. Nagrodę specjalną za innowacyjności i wdrażanie nowoczesnych technologii trafiła w ręce Wojciecha Głażewskiego, jednego z konstruktorów łazika marsjańskiego.

Konkurs został zorganizowany przy współpracy Powiatowym Urzędem Pracy w Białymstoku oraz przedsiębiorców. Członkami kapituły, której przewodniczył starosta, był m. in. przedstawiciel Podlaskiego Związku Pracodawców.

– Wszyscy wiemy, jaka jest stopa bezrobocia w Polsce, ale nie wszyscy wiemy, ile jest nieobsadzonych miejsc pracy – mówił wczoraj jego szef, Wojciech Winogrodzki. – Chodzi o sytuację, kiedy przedsiębiorca chce zatrudnić pracowników, ale nie ma kandydatów. Chodzi o około 600 tysięcy miejsc pracy.

Wydaje się, że należy wciągnąć do współpracy prywatne agencje zatrudnienia, w powiązaniu z finansowym zainteresowaniem agencji w szybkie i trwałe adaptowanie bezrobotnych i znajdowanie dla nich miejsc pracy. Powinien też powstać ogólnopolski rejestr ofert pracy i potrzebujących pracy.

Źródło: www.wspolczesna.pl

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.