Polskie skrzydła na Paris Air Show

16 czerwca 2015
A- A A+

Nad Sekwaną, w stolicy Francji trwa prawdziwe lotnicze święto - targi Intenational Paris Air Show. W najstarszej i jednej z największych imprez poświęconych awiacji w Europie uczestniczą polskie firmy, których ofertę można oglądać na stoisku miasta Rzeszów. Również PAIiIZ, z wiceprezes Anną Polak-Kocińska na czele, promuje tam potencjał producentów podzespołów i samolotów z makroregionu Polski Wschodniej.

Odbywające się na lotnisku Le Bourget Paris Air Show jest jednym z głównych wydarzeń targowych w Europie, poświęconych prezentacji nowych statków powietrznych i innowacji w lotnictwie. W tegorocznej edycji imprezy udział bierze około 2200 wystawców z całego świata. Zaplanowano także ponad 7 tys. spotkań biznesowych i konferencji. Organizatorzy spodziewają się, że liczba odwiedzających targi w tym roku przekroczy 200 000.


Prezentacja klastra "Dolina Lotnicza" - stoisko Polski na Paris Air Show

Polskę podczas wystawy reprezentuje „Dolina Lotnicza”, czyli południowo - wschodni hub polskiego lotnictwa cywilnego i wojskowego. Prezentację przemysłowego potencjału całego regionu - od powstających w Mielcu statków powietrznych po innowacyjne komponenty silników turbinowych takich firm, jak WSK Rzeszów, Hispano Suiza czy Ultratech - przygotowało miasto Rzeszów, uznawane za nieformalną stolicę tego klastra.

Najnowszym trendom przyglądają się również polskie firmy, które przyjechały na Paris Air Show razem z delegacją PAIiIZ, w poszukiwaniu nowych zamówień. Misji firm z makroregionu Polski Wschodniej przewodniczy wiceprezes Anna Polak-Kocińska. Wspólnie z przedstawicielami władz Rzeszowa, Podkarpacia, Doliny Lotniczej i Polskiej Ambasady we Francji, 15 czerwca otworzyła ponad 50 metrowe stoisko „Doliny Lotniczej”.

Misja organizowana jest przez PAIiIZ w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. (PAIiIZ/UM Rzeszów)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.