Polski sektor budowlany i spożywczy w Kanadzie

21 kwietnia 2015
A- A A+

Kanadę i Polskę łączą bliskie relacje dwustronne, które charakteryzują się dynamicznym wzrostem w handlu i inwestycjach oraz rozwijającymi się programami kontaktów akademickich. - Ministerstwo Gospodarki uznało Kanadę za rynek priorytetowy, przekonywała wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska podczas Budowlanego Forum Gospodarczego Polska-Kanada. Forum, które odbyło się 4 grudnia w Toronto, to jeden z programów misji biznesowej do Kanady.
 

- Liczymy na znaczące wzmocnienie relacji gospodarczych między Polską i Kanadą. Żeby tak się stało, biznes i rząd muszą działać wspólnie. Dlatego MSZ mocno angażuje się w promocję polskiego biznesu i przedsiębiorców za granicą – podkreśliła wiceminister Katarzyna Kacperczyk, rozpoczynając trzydniową wizytę w Kanadzie (3-5 grudnia). W misji biorą także udział polscy przedsiębiorcy z sektorów budowlanego, spożywczego i energetycznego. PAIiIZ reprezentuje wiceprezes Monika Piątkowska.


Wizyta w supermarkecie Starsky, oferującym polskie produkty

Pierwszego dnia misji przedsiębiorcy z branży spożywczej wraz z wiceminister Kacperczyk i wiceprezes Piątkowską odwiedzili zakłady Omega Food Importers – największego importera żywności z Polski. Delegacja wizytowała również supermarket Starsky, oferujący polskie produkty, do którego w piątek trafiła pierwsza partia polskich jabłek. Po południu odbyło się spotkanie elitą kobiet w Toronto. Przedstawicielki kanadyjskiego świata polityki, kultury i biznesu oraz lokalna Polonia spotkali się z uczestnikami misji z Polski w siedzibie Polsko-Kanadyjskiej Izby Gospodarczej. W trakcie rozmów wiceszefowa polskiej dyplomacji nawiązała do niedawno zakończonych negocjacji dotyczących Kompleksowej Umowy Gospodarczo-Handlowej (CETA) pomiędzy UE i Kanadą. - Mamy nadzieję, że umowa zostanie ratyfikowana jak najszybciej, co stworzy dodatkowe możliwości rozwijania polsko-kanadyjskich relacji gospodarczych – powiedziała wiceminister. Wizyta w Toronto była także okazją do spotkania z nową burmistrz Mississaugi, Bonnie Crombie.


Spotkanie z lokalną elitą kobiet w Toronto

W czwartek, 4 grudnia, polskie firmy budowlane wzięły udział w Budowlanym Forum Gospodarczym Polska-Kanada, odbywającym się w ramach targów Construct Canada.

- Kanadyjczycy mają duże doświadczenie w prowadzeniu biznesu w Polsce. Tacy giganci jak Pratt&Whitney czy Goodrich Aerospace przyczynili się do sukcesu Doliny Lotniczej, klastra w południowo-wschodniej skupiającego firmy z sektora lotniczego i kosmicznego, sukcesu polsko-kanadyjskiej współpracy gospodarczej - komentowała wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska.

Ostatni dzień wizyty dedykowany jest głównie sektorowi spożywczemu i energetycznemu. Uczestnicy misji wezmą udział m.in. w Forum Gospodarczym Polska-Kanada z udziałem spółek z branży rolno-spożywczej. Wydarzenie otworzy wiceminister Katarzyna Kacperczyk. 5 grudnia odbędą się również spotkania z przedstawicielami administracji kanadyjskiej w Ottawie.

Wyjazd zorganizowany został przez PAIiIZ w ramach projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4 Promocja i Współpraca, komponent Promocja. (PAIiIZ/MSZ)


Wizyta w supermarkecie Starsky

Wizyta w supermarkecie Starsky

Wizyta w Konsulacie Generalnym RP w Toronto

Forum Polska-Kanada w Montrealu

Porozumienie między Politechniką Warszawską a Uniwersytetem w Toronto

Wizyta w Inglot, Toronto

 

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.