Polski design w Japonii

05 maja 2014
A- A A+

O promocji polskiego designu w Japonii oraz polsko-japońskiej współpracy dyskutowano podczas seminarium, które odbyło się 29 kwietnia w siedzibie PAIiIZ. Udział w spotkaniu wzięła wiceprezes PAIiIZ Anna Polak-Kocińska.

Obecność w Japonii polskich firm z sektorów ICT, farmaceutycznej, z branży mody, designu, wskazuje na coraz większe zainteresowanie polskiego biznesu rynkiem japońskim. Przykładami kooperacji jest współpraca NCBR z dwiema japońskimi agencjami - Japan Coal Agency (JCOAL) oraz Japan Science and Technology Agency (JST) w dziedzinie promowania wspólnych projektów z sektora R&D. Sukcesem może pochwalić się również Instytut Farmaceutyczny, który w Japonii ma zarejestrowanych kilka patentów.


Spotkanie z japońskim biznesem

Podczas spotkania dyskutowano również o obszarach współpracy związanych ze wzornictwem przemysłowym. Wiceprezes Anna Polak-Kocińska zadeklarowała chęć zorganizowania w Japonii wystawy polskich twórców w ramach cyklu Designed in Poland.

W ciągu ostatniej dekady w Polsce zrealizowano 122 projekty typu greenfield z udziałem kapitału japońskiego. Skumulowana wartość tych projektów wynosi 4 mld euro, z czego przy wsparciu PAIiIZ zostało zakończonych 51 projektów o skumulowanej wartości 2 mld euro, które stworzyły 16 tys. miejsc pracy.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ambasady Japonii, japońskiego odpowiednika PAIiIZ - agencji JETRO oraz KAPE.

(PAIiIZ)

 

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.