Polski biznes rozmawia z Gwineą

21 lipca 2014
A- A A+

18 lipca podczas spotkania zorganizowanego w siedzibie PAIiIZ polscy przedsiębiorcy rozmawiali o możliwościach inwestycyjnych z delegacją z Republiki Gwinei.

Spotkanie z polskimi przedsiębiorcami było kolejnym punktem programu rozpoczętej w poniedziałek wizyty delegacji z Gwinei. W siedzibie PAIiIZ podczas spotkania prowadzonego przez członka Zarządu PAIiIZ Monikę Piątkowską wzięło udział 13 firm.


Polski biznes rozmawia z Gwineą


Wiceprezes Piątkowska podkreśliła, że Afryka to kontynent dużych możliwości, a Gwinea jest dobrym partnerem dla Polski na wiele lat współpracy, nie tylko w handlu zagranicznym i inwestycjach, ale także w szerszej perspektywie. Wiceprezes wyraziła optymizm w związku z programem GoAfrica wspierającym polskie firmy inwestujące w krajach afrykańskich: - Efekty tego programu przerosły nasze oczekiwania - zaznaczyła.

Przewodniczący delegacji, minister gospodarki i finansów Mohamed Diaré powiedział, że podstawą współpracy powinno być wzajemne zaufanie. Zaznaczył również, że rynek Gwinei jest przystosowany i otwarty dla inwestorów, szczególnie w sektorze energetycznym i rolno-spożywczym.

Podczas spotkania polscy przedsiębiorcy mieli okazję przedstawić profil i ofertę swoich firm.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.