Polska znów w Abu Dhabi

02 marca 2015
A- A A+

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbywają się największe międzynarodowe targi żywnościowe w regionie - SIAL Middle East.

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbywają się największe międzynarodowe targi żywnościowe w regionie - SIAL Middle East. Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej już po raz kolejny prezentują swoją ofertę w Abu Dhabi.
 

24 listopada, pierwszego dnia targów, cieszące się dużym zainteresowaniem polskie stoisko odwiedził wicepremier ZEA pełniący również obowiązki ministra prezydenta i szefa Abu Dhabi Food Control Authority - Mansour bin Zayed Al Nahyan oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi RP Marek Sawicki. Tłumy zwiedzających przyciągał pokaz gotowania na żywo Karola Okrasy.


Konferencja nt. polskiego sektora spożywczego. Od lewej Bożena Czaja, Lucjan Zwolak, Monika Piątkowska, Marek Sawicki, Anna Polak-Kocińska ©PAIiIZ

Minister Marek Sawicki odwiedza Polskie Stoisko na targach SIAL Middle East ©PAIiIZ

Drugiego dnia misji odbyła się konferencja nt. potencjału polskiego sektora spożywczego, w której obok ministra Sawickiego wystąpiła wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska, radca minister, WPHI w Abu Dhabi Bożena Czaja, wiceprezes ARR Lucjan Zwolak oraz przedstawiciele Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego oraz firm: Jabłuszko, Lactima i Agram. Konferencja była moderowana przez wiceprezes PAIiIZ Annę Polak - Kocińską.

Targi „SIAL Middle East” w Abu Dhabi są miejscem spotkań producentów i dostawców żywności z całego świata z odbiorcami z krajów całej Zatoki Perskiej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych związane z sektorem spożywczym w tym regionie. W 2013 r. targi odwiedziło około 17 tysięcy zwiedzających, a udział wzięło ponad 700 wystawców z 52 krajów.


Pokazy kulinarne w wykonaniu wiceprezes Anny Polak - Kocińskiej i Karola Okrasy ©PAIiIZ

Rozmowy B2B na Polskim Stoisku podczas targów SIAL Middle East ©PAIiIZ

PAIiIZ zorganizowała polskie stoisko podczas targów, na którym wystawiają się Wody Ostromecko, Zakłady Mięsne Mokobody i Makarony Polskie, a także delegację przedsiębiorców z Polski Wschodniej, w skład której weszły firmy: Biosfera, Agram, Allnet, Lactima, Obst, Spółdzielnia Mleczarska w Łapach, Bartex, VITALPOL, Hortino, Dariusz Krzysiak, ASKOR II, PHU OWA, Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski, Gomar Pińczów, Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego, ZL NAŁĘCZÓW ZDRÓJ i Sad Sandomierski.

Program realizowany jest w ramach Podddziałania 6.5.1. „Promocja polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych” POIG 2007 – 2013 oraz ramach „Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4 Promocja i Współpraca, komponent Promocja, na podstawie umowy zawartej pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. o dofinansowanie projektu Nr POPW.01.04.01-00-001/09. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.