Polska Wschodnia zaznacza swoją obecność w Kolonii

15 października 2013
A- A A+

20 firm spożywczych z Polski Wschodniej prezentowało się na wspólnym stoisku regionalnym podczas największych na świecie targów spożywczych ANUGA 2013 w Kolonii.

Producenci z branży spożywczej już po raz drugi mieli możliwość skorzystania z dofinansowania uczestnictwa w tych targach w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej. Podobnie jak w poprzedniej edycji zainteresowanie było bardzo duże i liczba chętnych znacznie przewyższała limit 20 przedsiębiorstw, które mogły być objęte dofinansowaniem w zakresie zakupu powierzchni i budowy stoiska, pokrycia kosztów noclegów czy przejazdu do Kolonii.

Większość uczestników była obecna w Kolonii nie po raz pierwszy: część w ubiegłych latach wystawiała się indywidualnie, część przyjeżdżała tylko w charakterze odwiedzających. Relatywnie dużą popularnością wśród nowych klientów, którzy zaglądali na stoisko, cieszyły się majonezy, przetwory, mrożonki oraz regionalne piwa.

Warto nadmienić, że znaczna część odwiedzających to nabywcy spoza Niemiec i Europy, w tym tacy, którzy na polskie stoisko trafili nieprzypadkowo, poszukując konkretnych dostawców i marek właśnie z Polski.

Targi ANUGA to największa na świecie platforma kontaktów dla sektora spożywczego. W tym roku wystawa zgromadziła ponad 6 700 wystawców i 155 000 odwiedzających ze 187 krajów świata. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.