Polska Wschodnia na targach Gulfood 2015

21 kwietnia 2015
A- A A+

Ponad 20 przedsiębiorców z makroregionu Polski Wschodniej, dzięki wsparciu PAIiIZ, bierze udział w targach spożywczych Gulfood 2015 w Dubaju. Podczas misji gospodarczo-inwestycyjnej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Agencję reprezentuje wiceprezes Monika Piątkowska.

Już po raz dwudziesty, Dubaj gości jedną z największych imprez targowych dedykowanych branży spożywczej - Gulfood 2015. W wydarzeniu bierze udział ponad 4800 wystawców z całego świata, którzy promują oraz sprzedają swoje produkty na szybko rozwijającym się rynku Bliskiego Wschodu. Uczestnicy wydarzenia mają również okazję śledzić najnowsze trendy w sektorze.


Polskie stoisko na targach Gulfood 2015

Polskę reprezentują przedsiębiorstwa z wschodniej części kraju. Sektor spożywczy jest dominującą gałęzią gospodarki Polski Wschodniej. Jednym z kluczowych obszarów tego sektora jest przemysł mięsny i mleczarski. Z kolei owoce i warzywa są produktami o najwyższym potencjale eksportowym. Dobra jakość i niskie ceny pozwalają producentom z regionu skutecznie działać na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w Emiratach Arabskich. Jest to dla polskich produktów rynek o bardzo dużym potencjale. ZEA to główny partner handlowy Polski w regionie i brama do innych krajów Zatoki Perskiej. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2014 roku, wartość polskiego eksportu do Emiratów wzrosła aż o 53% rok do roku.

Polskie stoisko cieszy się dużym uznaniem gości Gulfood 2015. Wśród nich byli między innymi Ambasador RP w ZEA Adam Krzymowski oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tomasz Nalewajk. Potencjał i różnorodność oferty spożywczej makroregionu Polski Wschodniej zaprezentowało aż 23 firmy, wśród nich: Bartex, Lactima, PHZ Kasol J.A. Kazberuk, Mazurskie Miody Bogdan Piasecki, Edpol Food & Innovation, VITalpol Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Marek Wieczorek, Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, Zakład Produkcyjno-Handlowy Argo, Lactex, Hortino Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Leżajsk, Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski, Obst, Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego, As Babuni, Grupa Producentów Owoców i Warzyw Polskie Jagody, Sad Sandomierski, P.W. MAT Marzena Tkaczuk, Perła - Browary Lubelskie, Allnet (Cukiernia Zaniewicz), Fabryka Cukierków Pszczółka, Agram, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Mateo S. Cabaj, TMT.


Rozmowy przedsiębiorców z udziałem wiceprezes PAIiIZ Moniki Piątkowskiej

Misja gospodarcza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich została zorganizowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej w ramach realizacji „Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” Działania I.4, Komponent Promocja I Priorytetu Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.