Polska Wschodnia na misji gospodarczej w Chicago

23 listopada 2012
A- A A+

Już drugi rok z rzędu 10 przedsiębiorców z Makroregionu Polski Wschodniej reprezentujący sektor spożywczy wzięli udział w misji gospodarczej do Chicago, która odbyła się w dniach 10-15 listopada 2012 r.

Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mieli okazję zaprezentować swoją ofertę m.in. największemu dystrybutorowi polskich produktów w USA, firmie Lowell Foods , a także właścicielom sieci supermarketów z polskimi produktami na terenie Chicago „Shop & Save”. Podczas spotkań przybliżono przedsiębiorcom podstawowe zasady funkcjonowania oraz współpracy na rynku amerykańskim, a także stopniowo zachodzące zmiany na rynku spożywczym w Chicago oraz na terenie całego stanu. Firmy wzięły także udział w spotkaniu z przedstawicielem Jewel-Osco, siecią największych supermarketów w stanie Illinois, skupiających około 180 sklepów na terenie całego stanu.

W ramach wyjazdu do Chicago przedsiębiorcy zwiedzili targi PLMA’s Private Label Trade Show, które od ponad 30 lat są największym i najważniejszym wydarzeniem targowym dla firm działających w sektorze marek własnych. Kupcy marek z całego świata (z największych hiper- i supermarketów, sklepów dyskontowych, hurtownicy, importerzy i eksporterzy) mają tam okazję zapoznać się z ofertą producentów z kilkudziesięciu krajów. Targi PLMA są skierowane wyłącznie do osób ściśle związanych z produkcją i handlem w sektorze marek własnych.

Kolejnym punktem misji było seminarium na temat prawnych aspektów dotyczących importu żywności do USA regulowanych poprzez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków FDA.

Uczestnicy wyjazdu wzięli także udział w spotkaniu z członkami Illinois Departament of Commerce & Economic Opportunity, podczas którego zapoznali się z planami promocji stanu Illinois na świecie oraz metodami przyciągania inwestycji zagranicznych.

W misji wzięły udział następujące firmy: Bartex z Pasłęka, LACTIMA Sp. z o. o. z Morąga, Spółdzielnia Pszczelarska APIS, LACTEX i Uren Novaberry z Lublina, Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK z Radzynia Podlaskiego, Przetwórnia Owoców i Warzyw z Lubawy, Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES z Łomży, PPUH „Komirex” z Siemiatycz oraz Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego KASOL z Białegostoku.

Misja została zorganizowane przez PAIiIZ S.A., przy wsparciu WPHiI Ambasady RP w Waszyngtonie,w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.