Polska Wschodnia kusi francuskich inwestorów

27 czerwca 2013
A- A A+

W minionym tygodniu odbyła się misja przedstawicieli samorządów i specjalnych stref ekonomicznych z Polski Wschodniej do Francji. Delegacja zaprezentowała potencjał inwestycyjny Makroregionu oraz oferty skierowanych do francuskich partnerów biznesowych.

Przedstawiciele polskich instytucji odpowiedzialnych za przyciąganie inwestycji zagranicznych mieli okazję spotkać się z Jeanem Fixot, właścicielem firmy CHIMIREC DEVELOPMENT, która zajmuje się zagospodarowaniem odpadów niebezpiecznych. Firma posiada już jeden zakład na terenie Polski i chce rozwinąć działalność na inne województwa. Podczas wyjazdu doszło również do spotkania z Davidem-Andre Azoulayem, dyrektorem generalnym GRUPY GEORGE V, która specjalizuje się w rozwoju projektów międzynarodowych o dużym potencjale m.in. w sektorze energii odnawialnej i nieruchomości.

Uczestnicy mieli także okazję przeanalizować finansowanie projektów samorządowych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w dziedzinie nauki i kultury na przykładzie budowy i renowacji 12 gimnazjów. Był to cel spotkań z przedstawicielami Działu Strategii i Zasobów Technicznych w Radzie Departamentu Seine Saint Denis oraz we Francuskim Klubie Partnerstwa Publiczno Prywatnego.

Ostatniego dnia zorganizowana została konferencja nt. atrakcyjności inwestycyjnej Polski Wschodniej oraz spotkania B2B uczestników z firmami francuskimi, na które licznie przybyli francuscy przedsiębiorcy.

Misja okazała się doskonałą okazją do spotkań, wymiany doświadczeń i zainicjowania relacji biznesowych, które mogą w przyszłości przerodzić się w pracę na rzecz projektów inwestycyjnych na terenie Polski Wschodniej.

Misja została zorganizowana w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.