Polska krajem partnerskim targów lotniczych ILA 2012 w Berlinie

17 września 2012
A- A A+

Z inicjatywy Ministerstwa Gospodarki oraz PAIiIZ podczas tegorocznych targów ILA Berlin Air Show zaprezentowane zostały najważniejsze osiągnięcia Polski w dziedzinie lotnictwa i kosmonautyki.

Polska jako kraj partnerski ILA przygotowała w tym roku najokazalszą z dotychczasowych ekspozycji na targach lotniczych. Polskie lotnictwo i astronautyka zaprezentowały się jako nowoczesne i dynamiczne branże, oferujące klientom i inwestorom doskonałe możliwości rozwoju. W centrum prezentacji znalazły się możliwości produkcyjne oraz prace badawczo-rozwojowe.


Kanclerz Niemiec Angela Merkel na polskim stoisku podczas targów lotniczych ILA 2012 w Berlinie

Blisko 1500 wystawców i około 270 prezentowanych samolotów sprawiają, że ILA Berlin Air Show należą do największych na świecie targów branżowych, które odnotowują najwyższy poziom zadowolenia wystawców i fachowców goszczących na tej wystawie. Ponad 100 konferencji specjalistycznych porusza wszystkie aktualne tematy branżowe. Wysokie rangą delegacje z całego świata, odwiedzające targi sprawiają, że ILA stały się międzynarodowym miejscem spotkań przedstawicieli przemysłu, nauki, polityki, międzynarodowych agencji kosmicznych i sił zbrojnych.

W ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej w targach udział wzięło 19 firm z Polski Wschodniej: Zelnar Zakład Narzędziowy Sp. z o.o. (Tajęcina), LZPN „Aero-Kros” Sp. z o.o. (Krosno), Szymczyk Stanisław Nota Zakład Mechaniki Precyzyjnej (Biała Podlaska), Firma Projektowo-Usługowa Waldrex S.C. Dariusz Knap, Waldemar Babula (Mielec), Norbert Polska Sp. z o.o. (Rzeszów), Thoni Alutec Sp. z o.o. (Stalowa Wola),  Zakłady Metalowe Erko R. Pętlak Sp. J. Bracia Pętlak (Jonkowo), PPHU Royal Star Krzysztof Pawełek (Dębica), Eurotech Sp. z o.o. (Mielec), FIN Sp. z o. o. (Kolbuszowa), Aero AT Sp. z o.o. (Mielec), CAV Aerospace Oddział w Polsce (Rzeszów), Ultratech Sp. z o.o. (Rzeszów), PZL Sp. z o.o. (Mielec), PPUH Witold Bryk (Kraczkowa), Inkubator Technologiczny ze Stalowej Woli, Biko Serwis Sp. z o.o., S.k. (Chęciny), Port Lotniczy Lublin SA oraz Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza (Rzeszów).

Na stoisku Polski Wschodniej (Hala 2, 2221) można było zobaczyć górnopłat MP-02 Czajka produkcji LZPN „Aero-Kros” Sp. z o.o. z Krosna, platformę bezzałogową MJ-7 Szogun produkcji Eurotech Sp. z o.o. z Mielca, robota marsjańskiego Magma 2 z Politechniki Białostockiej, jak również silnik IAE V2500 produkowany przez MTU Aero Engines i wystawiany przez Dolinę Lotniczą.

Na zewnątrz hal targowych goście mogli obejrzeć śmigłowiec S-70i Black Hawk – w ekspozycji statycznej i dynamicznej (pokazy lotnicze w terminie 11-16 września 2012), samolot M28 Bryza produkcji Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. z Mielca oraz EM-11C Orka – czteromiejscowy, dwusilnikowy samolot produkowany przez Zakłady Lotnicze Margański&Mysłowski S.A. z Bielska Białej i wystawiany wspólnie z Portem Lotniczym Lublin SA.

Polskie wystąpienie na ILA rozpoczęło się uroczystą Galą w Muzeum Komunikacji w Berlinie z udziałem Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka oraz Prezydenta BDLI, Thomasa Endersa. 11 września polskie stoisko odwiedziła Kanclerz RFN, Angela Merkel oraz Premier Landu Brandenburgii, Matthias Platzeck. 12 września na stoisku Polski Wschodniej gościli Minister Gospodarki Brandenburgii, Ralf Christoffers oraz delegacja przedsiębiorców z Indii pod kierownictwem Pana George’a K. Cheriyana.

Targi trwają od 11 do 16 września. 

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.