Polska bielizna podbija światową stolicę mody

07 lipca 2012
A- A A+

Producenci i dystrybutorzy bielizny z Polski Wschodniej po raz drugi zaprezentowali się na wspólnym stoisku regionalnym podczas największych na świecie targów bieliźnianych Mode City odbywających się w Paryżu od 7 do 9 lipca br.

Wystawa Mode City połączona z targami Interfilière (targi materiałów i dostawców dla przemysłu bieliźniarskiego) organizowana jest dwa razy do roku w styczniu i lipcu. Obie edycje cieszą się porównywalnym powodzeniem wśród odwiedzających i pomimo zawirowań w gospodarce utrzymują swój status największej imprezy branżowej na świecie.


Polska Wschodnia na targach Mode City

Z dofinansowania udziału w wyjeździe w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej skorzystało 17 przedsiębiorców z makroregionu. Swoje kluczowe produkty zaprezentowały między innymi: AVA, Axami, Expose Beauty, Fabio Undercare, GAIA, Gorteks, Gracya, Kinga, Kostar, MAT Lingerie, Meva Fashion czy Miss Fabio. Demonstrowane kolekcje to przede wszystkim najnowsze wzory, które w sprzedaży pojawią się dopiero wiosną i latem. Choć zdecydowaną większość modeli stanowiły wyroby gorseciarskie (biustonosze, figi, gorsety), w tym ślubne oraz dla młodych mam, to klienci poszukujący bielizny męskiej czy nocnej również mogli znaleźć coś dla siebie.

Mocnym promocyjnym akcentem okazała się też prezentacja produktów z Polski Wschodniej w głównym pokazie bielizny reżyserowanym przez organizatora targów, który przez 3 dni trwania imprezy obejrzało łącznie kilkanaście tysięcy widzów.


Polska Wschodnia na targach Mode City

Dzięki udziałowi w międzynarodowych wystawach nasze marki są już coraz bardziej rozpoznawane na rynkach zagranicznych - powiedziała obecna na targach Elżbieta Kacała, przedstawicielka Podlaskiego Klastra Bielizny. -Podczas tegorocznej wystawy modele bielizny wszystkich firm należących do Klastra pojawiły się na pokazie głównym targów, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Stoisko cieszyło się dużą popularnością, wśród odwiedzających byli m.in. klienci z Nowej Zelandii, Japonii, ZEA, Holandii, Francji, Hiszpanii, Rosji. Spotkania te zaowocowały już wieloma podpisanymi kontraktami zagranicznymi, nawiązaliśmy także obiecujące kontakty, które w przyszłości przyniosą znaczne efekty, przede wszystkim poszerzenie portfolio naszych aktualnych klientów. Uczestnictwo w targach powala nam na dostęp do najnowszych rozwiązań obecnych na rynku, co jest kluczową kwestią dla rozwoju branży w Polsce - dodała.

Podobnie jak w zeszłym roku przedsiębiorcy nie mogli narzekać na brak ruchu na stoisku, odwiedzanym i przez stałych odbiorców, i przez takich, którzy na Mode City przyjechali po raz pierwszy. To potwierdza, że wspólne wystawianie się na targach i tworzenie dużych stoisk narodowych ma sens: wpływa znacząco na percepcję krajowych marek z danej branży wśród kontrahentów, uwydatniając ich obecność podczas tego typu imprezy. W połączeniu z faktem, iż polskie produkty bieliźniarskie swoją jakością w żaden sposób nie odbiegają od tego, co można kupić w sieciach wielkich brandów odzieżowych, ich producentom można wróżyć tylko kolejne sukcesy.


Polska Wschodnia na targach Mode City

W tegorocznej lipcowej edycji targów prezentowało się około 430 marek z całego świata. Przyciągnęła ona ponad 15 tysięcy zwiedzających - głównie dystrybutorów oraz bezpośrednich kupców z Francji, Włoch, Niemiec, Wlk. Brytanii, a także Rosji, USA czy Japonii. W przyszłym roku targi Mode City będą obchodzić swoją 50. rocznicę.

Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.