Polscy przedsiębiorcy na najbardziej prestiżowych targach Europy

23 stycznia 2014
A- A A+

Blisko 40 przedsiębiorców z Polski Wschodniej uczestniczy w jednych z najbardziej prestiżowych wydarzeniach targowych Europy - Boot Dusseldorf, Interiors UK oraz Salon International de la Lingerie w Paryżu. Misje wyjazdowe zorganizował PAIiIZ w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej.

Dzięki wsparciu Agencji, między 18 a 26 stycznia szesnastu polskich liderów branży jachtowej oraz sportów wodnych prezentuje swoją ofertę podczas największego na świcie wydarzenia branżowego, BOOT Dusseldorf w Niemczech. Co roku, odbywająca się w 17 halach wystawienniczych impreza, gromadzi blisko 1600 wystawców z całego świata. Jachty, czartery, przystanie czy produkty sportowe rodem z Polski, podziwiać można na dwóch stoiskach Polski Wschodniej – w hali żaglowej oraz hali motorowej. Jest to już trzecia edycja targów, w której uczestniczy polski biznes w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej.

W tym samym czasie, najnowsze trendy w światowym designie oraz meblarstwie podpatrują przedstawiciele firm z Polski Wschodniej na targach Interiors Design UK, odbywających się w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Impreza, która co roku przyciąga prawie 30.000 odwiedzających, ma szczególne znaczenie w związku ze stale rosnącym popytem na polskie produkty meblarskie na Wyspach. Eksport mebli i produktów tapicerskich z Polski do Wielkiej Brytanii w 2011 roku osiągnął wartość ponad 180 mln funtów i stale rośnie. Na polskim stoisku o powierzchni 165m2 okazję do zaprezentowania swoich produktów dostało 19 specjalnie wyselekcjonowanych przez PAIiIZ producentów meblowych z Polski Wschodniej, wyróżniający się wiodącą pozycją w branży.


Natomiast między 24 a 28 stycznia, 12 wyróżniających się przedstawicieli polskiej branży bieliźniarskiej z Polski Wschodniej weźmie udział w jubileuszowej, 50-tej edycji międzynarodowych targów Salon International de la Lingerie w Paryżu. Każdorazowo, imprezę odwiedza blisko 20.000 gości z całego świata.

Uczestnictwo w jednych z najbardziej prestiżowych targach Europy zostało zorganizowane przez PAIiIZ w ramach realizacji Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.