Mumbaj: PAIiIZ i EEPC - India zacieśniają współpracę

21 kwietnia 2015
A- A A+

- Od tego momentu współpraca gospodarcza partnerów z dwóch krańców świata - Polski i Indii wchodzi na poziom strategiczny - powiedziała wiceprezes Monika Piątkowska podpisując w imieniu PAIiIZ porozumienie o współpracy z Engineering Export Promotion Council - India. Ceremonia odbyła się 16 grudnia, podczas tragów India Engineering Sourcing Show w Mumbaju.
 

Udział polskich przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji rządowych na targach Engineering Sourcing Show w Mumbaju to ostatni, a zarazem jeden z najistotniejszych punktów programu misji gospodarczo - inwestycyjnej, zorganizowanej przez PAIiIZ oraz Ministerstwo Gospodarki. - Targi mają duże znaczenie dla przemysłu inżynieryjnego w Indiach. Zawieranych jest tu sporo kontraktów. Organizowane są z poparciem rządu indyjskiego - tłumaczył J.J. Singh z Polsko-Indyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej. Polska jest krajem partnerskim wydarzenia. W ramach targów zorganizowano bilateralną konferencję India - Poland Partnership Forum, poświęconą promocji Polski oraz  polskich firm. Ich różnorodną ofertę oraz innowacyjne podeście biznesowe można było podziwiać zwiedzając nowoczesny, biało - czerwony pawilon polski. Prezentowały się w nim firmy inżynieryjno - budowlane, maszynowe, metalowe, ale także te działające w sektorze meblarskim, kosmetycznym i spożywczym, które wzięły udział w misji gospodarczej do Indii.


Paneliści India - Poland Partnership Forum w Mumbaju

Forum zakończyło uroczyste sygnowanie umowy bilateralnej o rozwoju współpracy handlowo - inwestycyjnej pomiędzy PAIiIZ oraz  EEPC - India. Efekty podpisana porozumienia powinny szybko zostać dostrzeżone przez przedsiębiorców w Indiach i Polsce. Dotyczy to zwłaszcza firm działających w branży inżynieryjnej.  - Polska i Indie mogą szczególnie współpracować w dwóch obszarach sektora inżynieryjnego. Po pierwsze, w szeroko rozumianym przemyśle ciężkim, szczególnie w górnictwie, bo w tej branży Polska ma duże doświadczenie. Drugim obszarem jest współpraca między małymi i średnimi przedsiębiorstwami obu krajów, w zakresie wyspecjalizowanych produktów przemysłu maszynowego - tłumaczył podczas konferencji dyrektor departamentu innowacji i przemysłu Ministerstwa Gospodarki Jerzy Majchrzak.


Podpisanie umowy o współpracy między EEPC - India a PAIiIZ

Podsumowując wydarzenia podczas misji do Indii, wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska zaznaczyła, że indyjskie firmy chętnie szukają także partnerów z polski z obszaru BPO. „W Indiach mieliśmy bardzo dużo spotkań z izbami gospodarczymi i stowarzyszeniami przedsiębiorców. Najczęściej padającym słowem było "joint venture", właśnie w sektorach BPO i ICT. Spory nacisk firmy kładą na tzw. smart city, czyli zarządzanie miastami w rożnych aspektach, takich jak ochrona środowiska, czy komunikacja”.

Misja gospodarczo - inwestycyjna do Indii jest jednym z wydarzeń wieńczących 60. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską, a Indiami, która przypada na 2014 rok. 

Część delegacji została zorganizowana przez PAIiIZ w ramach projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Działanie I.4 Promocja i Współpraca, Komponent Promocja.  (PAIiIZ/PAP)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.