Misja gospodarcza do USA

24 września 2014
A- A A+

Między 24-25 września polscy przedsiębiorcy, przedstawiciele SSE, parków naukowo-technologicznych i instytucji regionalnych biorą udział w organizowanej przez PAIiIZ misji gospodarczej do USA. Misja zbiega się w czasie z oficjalną wizytą prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki w Stanach Zjednoczonych.

Delegacja gospodarcza PAIiIZ będzie uczestniczyć w spotkaniach oraz wydarzeniach promujących Polskę, jej potencjał gospodarczy oraz priorytetowe z punktu widzenia relacji ekonomicznych z USA branże rodzimej gospodarki: sektor rolno-spożywczy, meblarski, IT, BPO, R&D, lotniczy, logistykę i maszynowy. Celem wizyty jest również prezentacja potencjału ekonomicznego makroregionu Polski Wschodniej.

Kluczowym punktem misji gospodarczej PAIiIZ do USA jest zaplanowany na 25 września Polish - American Investment Dialogue. Konferencję, która odbędzie się w Down Town Association w Nowym Jorku, organizuje PAIiIZ wspólnie z Polsko - Amerykańskim Klubem Biznesu oraz WPHI w Nowym Jorku. Wydarzenie służy prezentacji Polski, jako kraju bezpiecznych inwestycji z ogromnym kapitałem intelektualnym, dogodną lokalizacją geograficzną oraz ciekawymi instrumentami wspierającymi inwestycje w Polsce. Celem spotkania jest pomoc potencjalnym inwestorom w podjęciu decyzji i w skontaktowaniu ich z agencjami rządowymi, które prowadzą sprawy inwestycyjne w Polsce.

Do wejścia na polski rynek przekonywać będzie między innymi prezes PAIiIZ Sławomir Majman oraz wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn–Klik. W spotkaniu udział weźmie łącznie ponad 100 gości, w tym aż 36 przedstawicieli makroregionu Polski Wschodniej. Swoją obecność zapowiedział także Stefan M. Selig, pełniący funkcję under secretary of commerce for international trade.

Podczas konferencji poruszona zostanie sprawa polskiej żywności, jej dostępu do amerykańskiego rynku i otwierania się na nowe możliwości eksportowe. O potencjale polskiej gospodarki oraz polskiego sektora rolno-spożywczego, opowie wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska. Na gości konferencji czekać będzie również stoisko przygotowane przez wiodących importerów polskich żywności do USA. promujące polskie specjały, jako zdrowe i ekologiczne. Wśród prezentowanych produktów będzie można zobaczyć i spróbować między innymi polskie sery, wędliny, warzywa przetworzone, soki oraz owoce.

24 września odbędzie się z kolei tzw. Stół Energetyczny, czyli spotkanie polskich spółek energetycznych z amerykańskimi inwestorami reprezentującymi sektor paliwowo-energetyczny oraz chemiczny. Kolejnym elementem wizyty jest udział strony polskiej w ekskluzywnym spotkaniu zatytułowanym Forum Europy Centralnej nt. Gospodarki Elektronicznej (V4-Google Summit on Digital Economy) z udziałem Prezydentów Grupy V4. Spotkanie poświęcone zostanie przybliżeniu oraz promocji potencjału innowacyjnego krajów Grupy Wyszehradzkiej, w tym młodych firm technologicznych z tego regionu. W obu wydarzeniach swój udział zapowiedzieli przedstawiciele PAIiIZ.

Misja gospodarcza PAIiIZ do USA jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, projektów "Promocja Gospodarcza Polski Wschodniej" oraz "Tworzenie i Rozwój Sieci Współpracy Centrów Obsługi Inwestora".

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.