Minister Gospodarki: Polska wciąż atrakcyjna dla inwestycji

24 marca 2014
A- A A+

Wzrost zainteresowania Polską, atrakcyjność dla inwestorów z zagranicy, relacje biznes – administracja oraz bariery inwestycyjne to tematy konferencji Ośrodka Dialogu i Analiz Think Tank zorganizowanej w ramach Forum Dialogu Inwestycje Zagraniczne.

Obecny na konferencji wicepremier Piechociński podkreślił, że Polska wykorzystuje swoją atrakcyjność gospodarczą. - Silna polska gospodarka i solidne podstawy jej dalszego rozwoju gwarantują opłacalność inwestycji w naszym kraju - zaznaczył. Dodał też, że w coraz mniejszym stopniu konkurujemy przez walkę a coraz bardziej umiejętnościami do współpracy.

Zaznaczył również, iż w ostatnich latach prawdziwą polską przewagą są sektory usługowe. - Dzisiaj zainteresowanie inwestorów kieruje się ku branżom opartym na wiedzy, takim jak centra BPO, R&D czy świadczącym usługi z obszaru ICT – powiedział.
Podkreślił również, iż ważne jest, aby inwestorzy obecni już w Polsce swoje zyski także inwestowali u nas.

Wicepremier odniósł się również do opracowanego w MG „Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020”. Przypomniał, że Ministerstwo Gospodarki przeanalizowało efekty pierwszych dwóch lat obowiązywania tego dokumentu i znowelizowało jego zasady.

Obecna na forum wiceprezes PAIiIZ Monika Piątkowska podsumowała projekty prowadzone przez Agencję - PAIiIZ prowadzi aktualnie 163 projekty inwestycyjne o łącznej wartości 3,15 mld euro, które w przyszłości mogą utworzyć ponad 31300 miejsc pracy – powiedziała.

W debacie uczestniczyli przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej oraz inwestorów zagranicznych.

Konferencja „ Jak nie tracić inwestycji zagranicznych?" odbyła się 19 marca 2014 r. w Ministerstwie Gospodarki. Organizatorem był Ośrodek Dialogu i Analiz THINKTANK - inicjator programu „Forum Dialogu Inwestycje Zagraniczne". Celem programu jest przepływ wiedzy pomiędzy inwestorami zagranicznymi, samorządami oraz administracją centralną, aby utrzymać wysoką atrakcyjność Polski jako docelowego miejsca bezpośrednich inwestycji zagranicznych, a także – zwiększyć zaangażowanie inwestorów już obecnych na rynku.

(PAIiIZ/MG/THINKTANK)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.