Meva Fashion: Bielizna z Biłgoraja ma podbić świat

24 września 2013
A- A A+

Otwarcie firmowych sklepów w całej Polsce, organizacja pokazów mody Meva Fashion Show i zwiększenie eksportu to najbliższe plany spółki Meva Fashion z Biłgoraja.

– Mamy w naszej ofercie tak znane marki własne jak Mewa, czy John Bradley, skierowane zarówno do pań, jak i do panów. Posiadamy też specjalistyczny park maszynowy, który pozwala nam na samodzielną produkcję tkanin – mówi Przemysław Pstrusiński, prezes Mevy Fashion. – Z takim potencjałem chcemy zwiększyć eksport i na większą skalę zaistnieć w kraju.

W tym roku Meva chce otworzyć pierwsze dwa sklepy firmowe: w Lublinie i Łodzi. – Docelowo w 2014 roku chcemy mieć sieć 10-15 firmowych sklepów z bielizną. Planujemy też coroczne pokazy mody Meva Fashion Show w Łodzi – zapowiada Pstrusiński.

Meva Fashion kontynuuje tradycje Mewy z Biłoraja, słynnego producenta bielizny. W latach 60. Mewa była przedsiębiorstwem państwowym (zatrudniała wtedy ok. 4,5 tys. osób), w 1991 r. została przekształcona w spółkę akcyjną. Od 2007 r. Mewa jest na giełdzie.

– Mamy za sobą trudne, kryzysowe lata. Ostatni rok zamknęliśmy stratą ok. 1 mln zł. Ale robimy wszystko, by ten wynik był lepszy. Obniżyliśmy koszty, poprawiamy rentowność. Ten rok chcemy zamknąć mniejszą stratą, która jak dotąd wynosi 300 tys. zł – dodaje prezes.

Bielizna Mevy sprzedawana jest w ok. 2000 sklepach w Polsce. Spółka eksportuje swoje wyroby m.in. do Niemiec, Czech, Słowacji –wielkość eksportu to ok. 1 mln zł. Przychody za ubiegły rok sięgnęły 8 mln zł, a w tym roku mają wynieść ok. 10 mln zł. Meva Fashion zatrudnia 70 osób.

Źródło: www.strefabiznesu.dziennikwschodni.pl

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.