Liczymy na aktywność chińskich przedsiębiorców

21 lipca 2014
A- A A+

O możliwościach inwestycyjnych w stolicy prowincji Syczuan oraz chińskich inwestycjcach w Polsce, z delegacją z Chengdou rozmawiał prezes PAIiIZ Sławomir Majman.

Celem spotkania było przedstawienie gościom potencjału inwestycyjnego Polski oraz aktywizacja dwustronnych kontaktów biznesowych prowadząca do wzrostu chińskich inwestycji w Polsce.

W skład chińskiej delegacji weszli: Xiu Zhongwen, wiceprezes Miejskiego Komitetu Gospodarki i Informatyzacji miasta Chengdu, Wang Chaoying, sekretarz Parti Miejskiego Komitetu Rolnictwa, Zhang Hongling, z-ca dyrektora Wydziału Gospodarki Zagranicznej Miejskiego Biura Handlu, Zhang Bingyu, przedstawiciel Parku Technologicznego Chengdu Hi-Tech Industrial Development Zone oraz Zhang Dong, przedstawiciel Chengdu International Convention and Exhibition Service Center.

- Przywiązujemy szczególną uwagę do współpracy nie tylko Chinami, ale tez do współpracy z chińskimi regionami i miastami zwłaszcza z miastami w zachodniej części Chin - powiedział prezes Majman. - Chcemy by chiński kapitał uczestniczył w tworzeniu nowych miejsc pracy – dodał.

Delegacja z Chengdu, największego miasta w zachodniej części Chin i stolicy prowincji Syczuan przyjechała do Polski Na zaproszenie PAIiIZ.

(PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.