Jakość i innowacyjność – polskie produkty w Nicei

28 maja 2015
A- A A+

- Polskie produkty mają trzy istotne zalety: wysoką jakość, innowacyjność i umiejętność dostosowywania do potrzeb klientów na całym świecie. Dlatego produkty made in Poland zyskują coraz większe grono konsumentów na całym świecie – zaznaczyła wiceprezes PAIiIZ Anna Polak-Kocińska podczas pierwszego Polsko-Afrykańskiego Szczytu Rolno-Spożywczego w Nicei. Jest to kolejny etap misji gospodarczej przedsiębiorców z Polski Wschodniej do Algierii i Francji.

Polska to jeden z największych producentów i eksporterów mięsa w Unii Europejskiej, malin, truskawek czy porzeczek, a także światowy lider w produkcji mrożonych owoców i warzyw - wyliczała wiceprezes Polak-Kocińska, podkreślając znaczenie Polski jako największego w Europie Środkowo-Wschodniej i siódmego w Unii Europejskiej producenta żywności.

Oficjalna część forum została podzielona na trzy sesje, podczas których dyskutowano o możliwych obszarach współpracy polsko-afrykańskiej w sektorze rolno-spożywczym. Przedstawiono sposoby finansowania inwestycji i transakcji handlowych oraz kwestie prawne, ubezpieczeniowe i logistyczne przydatne przy realizacji polsko-afrykańskich kontraktów.

Pierwszy Polsko-Afrykański Szczyt Rolno-Spożywczy został zorganizowany przez Polską-Francuska Izbę Handlowo-Przemysłowa w Paryżu, Ambasadę RP w Paryżu, PAIiIZ oraz UM Województwa Lubelskiego.

W misji do Oranu (Algieria) i Nicei (Francja) uczestniczą firmy: Bartex, Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski, Spółdzielnia Mleczarska w Łapach, P.W. MAT Marzena Tkaczuk, Mazurskie Miody Bogdan Piasecki, Lactima, Nero, Spółdzielnia Pszczelarska Apis, Unico Katarzyna, Adam Jasińscy oraz Browar Kormoran.

Misja organizowana jest przez PAIiIZ w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. (PAIiIZ)

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.