Jachty z Polski Wschodniej na Targach Jachtowych w Dusseldorfie

31 stycznia 2013
A- A A+

W dniach 19 - 27 stycznia 2013 r. 13 firm z Makroregionu Polski Wschodniej reprezentujących przemysł jachtowy wzięło udział w Międzynarodowych Targach Łodzi i Jachtów boot Düsseldorf 2013.

Targi boot Düsseldorf to największa na świecie impreza wystawiennicza typu „indoor” dedykowana branży jachtowej, żaglowej i sportów wodnych.


Jachty na stoiskach Polski Wschodniej

Targi gromadzą pod jednym dachem żeglarzy, kajakarzy, nurków, surferów, marynarzy, konstruktorów łodzi i jachtów oraz hobbistów. W 18 halach prezentowane są różnego rodzaju eksponaty – począwszy od najnowszych modeli jachtów żaglowych, motorowych, poprzez kajaki, osprzęt i wyposażenie, sprzęt do nurkowania i innych sportów wodnych, skończywszy na firmach czarterowych i organizacjach turystycznych, prezentujących pełną gamę ofert związanych z aktywnym wypoczynkiem na wodzie.


Jachty na stoiskach Polski Wschodniej

Podczas tegorocznej edycji targów przez dziewięć dni prezentowało się ponad półtora tysiąca wystawców z wielu krajów. Podobnie jak w roku ubiegłym, jachty z Polski Wschodniej prezentowały się wspólnie na dwóch stoiskach regionalnych: na stoisku o powierzchni 315 m2 w hali nr 17 wystawiane były jachty żaglowe, a na drugim stoisku o powierzchni 330 m2 w hali nr 5 łodzie motorowe.


Jachty na stoiskach Polski Wschodniej

Wszystkie łódki zostały wyprodukowane przez firmy z Warmii i Mazur oraz Podlasia. Atrakcyjna lokalizacja stoisk wpłynęła pozytywnie na prezentację firm z Makroregionu przyciągając uwagę licznych odwiedzających. Jachty z Polski Wschodniej uważane są za jednostki bardzo dobrej jakości, czego efektem było podpisanie już na targach pierwszych zamówień i kontraktów.


Jachty na stoiskach Polski Wschodniej

W tegorocznej edycji targów swoje łodzie prezentowało 13 firm z Polski Wschodniej: Sedna Yachts i Raptor z Białegostoku, Balt-Yacht, Pegazus, stocznia. „ŚLEPSK” i J.M.W. Yachts z Augustowa, Yacht Hornet, Pod Omegą i Haber Yachts z Iławy, Surf z Mikołajek, Ahoj Czarter i Northman z Węgorzewa oraz Nautiner Yachts Sp.z o. o. z Giżycka.


Jachty na stoiskach Polski Wschodniej

Udział przedstawicieli Polski Wschodniej w targach boot Düsseldorf 2013 zorganizowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Działanie I.4 Promocja i Współpraca.

(PAIiIZ)


 

 

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.