Inwestorzy ze Wschodu na AIM w Dubaju

16 maja 2013
A- A A+

Polska delegacja składająca się z firm oraz przedstawicieli władz samorządowych z Makroregionu Polski Wschodniej wzięła udział w ANNUAL INVESTMENT MEETING (AIM) w Dubaju. Podczas forum inwestycyjnego jego uczestnicy mieli okazję do prezentacji potencjału inwestycyjnego swoich firm i regionów oraz do rozmów bezpośrednich z potencjalnymi inwestorami z ZEA.

AIM to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza inwestorów z całego świata. Przyciąga ono przedsiębiorców oraz przedstawicieli najwyższych władz państwowych z Azji, Europy, Afryki oraz Ameryki Północnej, którzy poszukują nowych pól inwestycyjnych.

Forum Annual Investment Meeting jest organizowane pod patronatem Sheikha Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, emira Dubaju, premiera i wiceprezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaś głównym organizatorem jest emirackie Ministerstwo Gospodarki, na czele z Sultanem bin Saeedem Al Mansouri.

W tym roku podczas AIM Makroregion Polski Wschodniej reprezentowała silna grupa przedsiębiorców oraz władz jednostek samorządowych. Oprócz obecności na samym Forum delegacja odbyła spotkania w Hamiriyah Free Zone oraz spotkała się z państwowym funduszem inwestycyjnym rządu emiratu Ras Al Khaimah - Ras Al Khaimah Investment Authority (RAKIA). Ponadto reprezentacja firm oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego wzięła udział w Africa Global Business Forum orgaznizowanym przez Dubai Chamber of Commerce. Podczas tego spotkania prezentowano potencjał inwestycyjny krajów afrykańskich, a także dyskutowano o nowych możliwościach gospodarczych Afryki, w tym nowych ścieżkach współpracy z innymi krajami.

W trakcie AIM stoisko Polski Wschodniej cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno odwiedzających, jak również emirackich mediów. Przedstawiciele PAIiIZ, firm, a także władz jednostek samorządu terytorialnego z Makroregionu mieli okazję do zaprezentowania swojej oferty inwestycyjnej w mediach, co z pewnością zwiększa zasięg dotarcia z ofertą do potencjalnych inwestorów.

Spośród firm z Polski Wschodniej prezentujących swoje produkty podczas AIM, byli przedstawiciele branży spożywczej (Bartex, Mleczarnia EkoŁukta, Lactex, Lubsad, Spółdzielnia Mleczarska Łapy, Uren Novaberry), meblowej (Meblodex), przemysłowej (Remog, Royal-Star), produktów luksusowych, jachtów (Balt Yacht, Mellody Yachts, Nautiner, Sedna Yachts) oraz branży hotelarskiej (Binkowski Hotel, Zamek Ryn, Zbyszko, Condohotels Management).

Wśród przedstawicieli samorządów na AIM byli obecni:
Jarosław Dworzański, Marszałek Urzędu Marszałkowskiego woj. podlaskiego,
Krzysztof Hetman, MarszałekUrzędu Marszałkowskiego woj. lubelskiego,
Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa,
Tadeusz Truskolaski, Prezydent Białegostoku,
Grzegorz Siemieński, Z-ca Prezydenta Lublina,
Andrzej Łukasik, Doradca, Kancelaria Zarządu Urzędu Marszałkowskiego woj. świętokrzyskiego,
Radosław Zawadzki, Dyrektor Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego woj. warmińsko-mazurskiego,
Marcin Bonisławski, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Suwałk, Karolina Kamińska-Mastalerz, Kierownik Referatu Aktywizacji Gospodarczej i Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce,
Dariusz Dojnik, pracownik COIE, Urzędu Marszałkowskiego woj. podkarpackiego.

 

Zobacz więcej zdjęć.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.